| fetitadragutzica a întrebat:

Eu cand ma pensez intre sprancene deasupra nasului dupa ce ma pensez imi ies ori cosuri ori imi raman gauri micute sau semne si parca is indianca laughing, e vreun mod cum sa fac sa nu mai apara? mersi

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Înainte și după tamponează zona cu o compresă sterilă unde ai pus un pic de spirt.
Pensatul se face pe tenul curat și de asemena penseta trebuie să fie strict personală și ea dezinfectată ori de câte o utilizezi.
Ce este amuzant de râs?
Pa, pa.

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dă-te cu cremă de gălbenele pe zona respectivă. Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Foloseste inainte de pensat un demachiant cu efect de gomaj, pentru a curata bine pielea. Dupa pensat, sterge zona cu spirt, pentru a dezinfecta si a inchide porii.

| adriangabor92 a răspuns:

Aknesol e solutia

| andreeada a răspuns:

Da stiu eu solutia! Nu te mai pensa?big grin

| kiddutssa a răspuns:

Daphappy solutia e sa mergi la un salon de cosmetica ceva si sa te epilez cu ceara acolohappy e o ceara speciala care va smulge firul direct din radacina, cand smulgi cu penseta e posibil ca radacina sa nu fie scoasa si asta ar fi motivul pentru care apar si cosurile respective ulteriorhappy