| aliceXd a întrebat:

Eu de obicei am buzele crapate, pentru ca iau cojitele de pe buze laughing dar astazi a inceput sa ma usture si sa se faca foarte rosii. Ce sfat imi dati?:d

8 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Foloseste balsamul de buze de la Neutrogena. Este foarte bun. Da-te cam de 3 ori pe zi.

| ikram a răspuns:

Foloseste vaselina cosmetica (mai ales acum pe timpul iernii) si nu ti vor mai face nici cojite si nici nu se vor mai crapa nici buzele.
http://atshopping.ro/......search.php
http://sanatate.acasa.ro/......12482.html

| BrD a răspuns:

Aciclovir si cand ti se vindeca, nu mai pleca din casa fara sa te dai cu strugurel.
P.S. Evita o vreme sarea sa nu te usture tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hehehe, gest de angoasa si nervositate... alors, sfatul de la bunica: aplica pe buzele intr-un strat darnic: unt sau miere. Cea mai buna ar fi mierea pentru ca hraneste in profunzime, repede si cicatrizeaza; sfatul numarul doi: reeducati ticul de a'ti mutila buzele. Inspira si expira pentru ca viata e adorabila si nu mai avea teama de a exprima ceea ce simti si gandesti...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit. da-te cu ulei pe deget si unge buzele si sa nu-ti mai iei cojitele big grin

| Roxanne1234 a răspuns:

Da-te cu ulei si nu ti le mai lua.si dupa aceea sa nu-ti mai fie crapate nu iti trebuie nici un strugurel ori altceva trebuie doar cand te speli pe dinti sa pui pasta de dinti pe buze si sa le masezi cu peria de dintibig grin la mine merge

| BachetIV a răspuns:

-Poti incerca crema de galbenele! Ea rezolva orice buba a pielii! Aplic-o de cateva ori pe zi pana cand nu te mai ustura buzele.(Daca nu ai in casa crema de galbenele poti sa iti cumperi.Se gaseste in orice farmacie si este sub 5 lei!)
-Mierea are un rol destul de important in sanatatea buzelor tale! Aplica miere dimineata si seara, timp de mai multe zile pana cand iti trece usturimea.
-Uleiul de masline este si el foarte bun cand buzele sunt ca ale tale! Aplica ulei de masline pe buze de cateva ori pe zi pana cand simti ca buzele tale si-au recapatat sanatatea!
-Sfatul meu maret este sa nu iti mai iei cojitele de pe buze. Abtine-te!
Sper ca te-am ajutat! Funda?

| annyanitza a răspuns:

Da-ti cu un strugurel nivea si o sa vezi ca daca te vei da de 3 ori pe zi atunci o sa-ti treacabig grin