| Winners10 a întrebat:

Am si eu o problema laughing... am avut buzele uscate si crapate o perioada de timp, asta s-a rezolvat acum, dar pe langa buze mi-au ramas petele acelea rosii. Cum pot scapa mai repede de ele, cu ce sa dau sa dispara, pentru ca sunt inestetice si nu arata deloc bine laughing

Multumesc, Funda big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Incearca niste crema de galbenele si sa le tii hidratate.

| Deliiiia a răspuns:

Da-te pe pete si in zonele uscate cu ir de buze(e bun si cel la 2 lei). Dispar in 2-3 ore. Functioneaza si in cazul urmelor lasate de stersul nasului in mod excesiv. Succes!

| MisFit20 a răspuns:

De la vant se crapa sau de la dehidratare, bea apa, si foloseste un strugurel de buze invizibil.