| Dacii2326 a întrebat:

Stie cineva vreun remediu pentru buzele crapate? Am incercat cu ir de buze dar nu se intampla nimic

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand ai grija sa te hidratezi corespunzator.
Poti sa te dai cu unt de shea, ulei de cocos( eu cu ulei de cocos ma dau) sau chiar miere. Totusi eu iti recomand uleiul de cocos, e pana in 12 lei un borcanel mic de la Solaris, care iti ajunge destul timp.
A, iar atunci cand te speli pe dinti, cu periuta curata, da si pe buze de cateva ori cu miscari usoare( astfel elimini accea piele crapata").

Răspuns Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Uleiuri naturale (masline, cocos, avocado, migdale, etc), crema de galbenele. Bea apa, poate esti si deshidratata si nu ti le umezi cand iesi pe afara ca agravezi situatia.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Miere, ulei de masline, un balsam de buze (din acela la borcanas) mereu cu tine in geanta ca sa-l folosesti cand nu esti acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand statusem mult timp la dentist aveam buzele praf, atunci imi pusesem unt de gatit si s-au refacut complet. laughing Nu-l recomand pentru ca are sare dar poti sa folosesti unt de shea sau ulei de cocos. Balsamul meu de buze preferat este nivea essentiale care, doar pe asta il recumpar de ceva ani. ^^