| Foarfeca a întrebat:

Eu de obicei imi tin parul starns. Dar toata lumea spune ca imi sta bine cu parul dezlegat, si o recunosc si eu. [il am cam pana la jumatatea spatelui si este tuns normal] dar nu stiu cum sa il prind, pentru ca ma cam enerveaza daca il las natural pentru ca imi vine in fata, cand merg mai repede se duce pe spate etc.

Cum sa il prind?
Funda, restul vot.

8 răspunsuri:
| bibi2011 a răspuns:

Uite cateva moduri sa il prinzi :
http://www.lulububu.ro/wp-content/uploads/coafura-coada-de-cal.jpg

http://2.bp.blogspot.com/......_lung2.jpg

http://2.bp.blogspot.com/......la+(5).jpg

acum depinde si cum e parul tau ( daca e drept, cret, sau ondulat). oricum iti sugerez sa il tii si desprins, si daca te enerveaza ca iti vine in fata iti poti prinde bretonu sau sa iti prinzi firele din fata :
http://h2ojustaddwatercariba.webs.com/photos/claire%20holt/claire_holt.jpg
sper ca te-am ajutat :*

| D A R i U t S s A a răspuns:

-coada de cal (o poti prinde mai sus, mai jos sau chiar in lateral)
-spic.
-il mai poti prinde cu clame, cleste etc

Deoarece ai parul lung ai mai multe posibilitati sa-l prinzi :*

| liii a răspuns:

Prinde-l cu niste clame, agrafe sau incearca o bentita.

| iiiiiza a răspuns:

Poi daca vrei sa nu il ti total desfacut prinde parul pe spate care iti vine in ochi.Este o caoafura draguta si eleganta! happy
Sper ca te'am ajutat!

Fundita?big grin

| DΣΣΔ a răspuns:

Eu zic sa il prizi coc sau coama in varful capului ca sa nu te mai deranjeze

| EoFetitza a răspuns:

Http://www.studentie.ro/......36-a-72466
ai putea sa iti prinzi doar parul din fata si cel din spate sa ti-l lasi liber. ca in unele poze care ti le-am dat mai sus

| ucatati a răspuns:

In spic...sau coada decal. cu o clamita draguta daca ai breton prinde usor bretonul la spate. succes

| Bella_9973 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic prindeti iste clamite dragute la moda in fata pana la ureche pentru a nu-ti veni parul in fata, puneti o coronita sau ia-ti doua svite din parti si prindele la spate cu o clamahappy