| Georgiana95 a întrebat:

Cum sa imi mai prind parul? Il aveam inainte pana la jumatatea spatelui si m-am tuns cu 10 cm mai scurt pentru ca eu fac sport si imi ajungea pana in ochilaughingbig grin
Iar acum nu stiu cum s imi-l mai prin. Am avut breton si mi-a crescut, dar imi mai raman suvite de par pe care le prind cu clame, si mama mea spune ca imi pun prea multe clamelaughing Cum sa mi-l mai prind?
Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| lia a răspuns:

Eu nu cred ca este necesar sa iti tii mereu parul prins.
Poti sa prinzi doar o parte din el si restul sa ti-l lasi pe spate. Sau, poti sa-ti prinzi doar parul din fata...cu doua clame ca sa nu te incomodeze.

23 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca esti cea din poza, atunci la ce par te referi? laughing

| Georgiana95 explică:

laughingDin cap

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prinde'ti o coada si ce mai ramane cu clame... Eee. mama... Ce vrea sa faci? Sa iti tunzi tot parul din cap?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti pui coronite, sau sa-ti lasi bretonul intr'o parte (cum fac eu). Altfel nu te pot ajuta, decat sa te duci la profesionisti(aceia chiar stiu!).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu stiu surry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cand nu stiu cum sa imi mai prind parul... mi-l dau intr-o parte iar apoi il impletesc neglijent si sta interesant...winking sau cateodata imi las parul pe spate si prind cu un clestisor parul din fata. Alta metoda ar fi sa prinzi parul intr-o parte cu o clamita iar restul parului sa il lasi liber pe spate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un copil
ti-asi recomanda sa-ti indrepti parul pe placa sau sa-l faci onsulat
conteaza mult si culoare parului sa iasa mai mult in evidenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt un copil si ti-asi recomanda sa iti intinzi parul pe placa.
SA-U DACA IL AI LUNG FATIL ONDULAT
Fate permanent la par
Daca ai breton si e mai lung lasa-ti bretonul doar in partea dreapta si stanga si restul strangel cu tot cu par inro clama! sper sa-ti placa sfatul meu si astept si eu unul de la tine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai prindel intr-o coada

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-ar placea sa-mi ramana suvite de par cu toate ca mi-l prind, dar problema e ca mama nu ma lasa sa ma tund.Cand eram mai mica imi mai taiam suvite de par si singura fara voia lui mama.Totusi sfatul meu e sa incerci sa te obisnuiesti cu el asa cum este.Paa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste o panglicutza pentru parul din fata si cateva clamite pentru cel lateral.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasi problema am si eu, nu mai stiu cum sa imi mai prind parul... poti sa iti prinzi parul care iti vine in ochi cu niste clamite si restul sa il lasi pe spate.sau poti sa iti pinzi doar o parte din par cu un clestisor si restul il lasi pe spate, sau sa iti faci doua codite impletite iti va sta binebig grin. sper ca unele din sfaturile mele s iti priescabig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic dar incearca sa iti prinzi numai bretonul si restul lasa-l asa/...:*:*winkingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde cu un cleste (mai mare) tot bretonul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai zic si eu am parul foarte lung si daca il las desprinslaughinglaughingimi face capu mare laughinglaughing)si il prind in coada da nu imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie sa il prinzi cum iti place tie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa nu iti prinzi parul neaparat si sa pui doar o clama la cal care te incomodeaza asa am si eu parul dar eu nu il prind deloc poti folosi si cordeluta daca chiar vrei ceva schimbatlaughinglaughinglaughinglaughing)laughing)rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti prinzi o coada sus sau un coc si daca iti mai raman par til prinzi cu o agrafa sau o clama mica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se pote

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te inteleg de minune, am si eu aceiasi problema am par lung m-am saturat de el dar mami nu imi da voie sa il tind desi vreau foarte mult sa-mi fac o schimbare, eu m-am invatat sa ma impletesc spic singuri se primeste foartee bine impletestete si tu din frunte cu tot cu breton la ciafa prindel si indreapta cu placa coada...succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tunde-te le chelie
ca nu arty rau deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bv:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricear fii sa nu iti lasi parul desprin ca ti se incurca fiindca asa am facut si eu

sa nu iti lasi parul desprins fiindca ti se incurca