| krysa123 a întrebat:

Eu de vreo 2, 3 ani am bube pe picioare care sincer nu stiu de unde au aparut, bubele sunt tot sub forma unor pete rosii, mentionez ca pana acum cateva zile nu m-am epilat niciodata. de unde sunt aceste bube nusch, nici nu am incercat sa aflu mai multe despre ele, cei care ma intrebau le raspundeam ca sunt iritatii de la soare, de unde ar putea fi ar fi o prima intrebare la care as cauta rasp. acum cateva zile m-am epilat prima data cu lama. desi nu am fost sfatuita sa fac asta... dupa ce mi-a crescut parul la loc am incepu sa ma epilez cu aparatul si acum dupa ce ca aveam bube acum sunt mult mai multe si rosi. de vreo 2 zile ma dau cu o crema de galbenele cu propolis, pe moment cand masez par sa dispara dar nu dispar, mai e o luna si o saptamana pana la banchet si as vrea as imbrac si eu o rochie dar la ce picioare am nusch ce sa fac... cum as putea sa fac sa dispara bubele?

6 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un medic dermatolog, pot fi mai multe cauze, daca zici ca le aveai si inainte de a te epila e clar ca nu e o simpla iritatie de dupa epilat.

| BRG a răspuns:

Vezi să nu fie ceva de la ficat, poate ai ficatul obosit, şi atunci ai bubele acelea pe picioare, fă-ţi nişte analize să vezi cum stai cu sănătatea. Baftă multă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe la www.tpb.ro si acolo gasesti tot ce iti trebuie. Plus ca au mereu oferte bune la cate ceva produse.

| divinuu a răspuns:

Probabil de la aparatul de epilat sa iritat pielea.pentru ca e posibil ca unele fire sa fi fost mai groase.mai ales daca pana acum te+ai epilat cu lama.deci poate au fost smulse mai brutal.si acea iritatie s+a infectat de la praf, microbi etc.eu zic sa cureti f bine zona si sa n-o expui prea mult*succes

| ottovintila a răspuns:

Pentru pete rosii pe piele treci pe la dermatolog pentru partea cu epilatul treci pe la Total Pro Beauty http://www.tpb.ro

| julia2098 a răspuns:

Te-ai dus la doctor? poate o boala