| rocker7 a întrebat:

Eu ma spal pe cap pe fiecare zi, deoarece imi place cum am parul dupa(e pufos, matasos si sta cum vreau eu fara nimic)... insa ma tine o zi sau doua forma asta dupa care daca nu. l spal se face cam aiurea... cu ce sa-mi dau sa. l mentin asa mai mult?

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

NU te mai spala asa de des, nu este bine pentru ca daca il speli in fiecare zi glanda seboracee va produce din ce in ce mai mult sebum iar parul tau se va ingrasa si mai repede. Spala-l de 2-3 ori pe saptamana.

| smileforme01 a răspuns:

Parul tau cand erai mai micuta era spalat mai rar iar acum inca nu este obisnuit.s nici nu e bine sa te speli pe cap in fiecare zi pentru ca ti se subtiaza firul de bar si din cauza aa ti se ingroasa mai repede :*