| sinnica a întrebat:

Eu nu ma epilez inghinal, iar prietenul meu tot insista sa o fac... Voi o faceti? Adica... mi se pare normal sa... las lucrurile asa. Voi ce parere aveti?

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este igienic si normal sa te epilezi, asa ca fa-o. Nu inteleg care e chestia cu naturalul? Natural ar fi sa nu-ti tai parul, unghiile, sa nu te speli pe dinti... Suntem oameni civilizati si trebuie sa respectam niste norme minime de igiena. Epilatul inghinal e una dintre ele. Tu nu te simti prost sa intretii relatii sexuale atat de neingrijita?

lolita
| lolita a răspuns:

Cred ca toate femaile o fac sau ar trebui, asta dupa parerea mea. imagineaza-ti vara cand este foarte cald si transpiri sau mergi la plaja cu parul ala acolo... este mult mai igienic, feminin si comod.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

E normal sa te epilezi, cum a spus si ioanaa e o chestie de igiena.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Subscriu la ce a zis stianc laughing

lasang gluma la o parte...in primul rand...de vorba de igiena personala si respectul fata de tine.Inteleg ca te simti bine chiar si asa... dar nu e deloc igienic.In plus... din moment ce pe perietenul tau il deranjeaza...ar trebui sa iti dea de gandit.
Chiar si baietii se epileaza. tu de ce nu face-o?
O fata trebuie sa fie finuta...ingrijita...doar e reprezinta sexul frumos.

Poate ca normal sa lasi parul la inghinal era pe vremea cand era normal sa te speli odata la cativa ani... dar vremurile s-au schimbat.Normal e sa ai pielea fina.Nu mai e la moda sa nu ti se vada pielea de par

cami
| cami a răspuns:

Nu, le lasa asa, mai ales daca prietenului tau nu-i prea surade ideea. epileaza-te, te vei simti mult mai bine si vei avea mai multa incredere in tine.

| Sara2 a răspuns:

Epileaza-te, dar nu pentru el...ci pentru igiena ta

| borsec a răspuns:

Ar trebuii sa sa te depilezi, punct de vedere igienic e bine.Consider ca toate femeile ar trebui sa se depileze inghinal.

| ioanaa a răspuns:

Mie mi se pareo chestie de igiena (si automat ingrijire) sa te epilezi. Vara la strand ce te faci? Si normal ca prietenului nu-i convine, ca in loc sa se joace i se-ncalcesc degetele pe acolo.

| Cryss a răspuns:

Eu ma epilez fiindca nu imi place parul de acolo, sincer laughing. Pai eu zic sa faci cum simti tu, dar cum zice si ioana vara la strand si na presupun ca nici prietenului tau nu ii place big grin.
Nu stiu ce sa iti recomand, eu folosesc lama, insa vreau sa imi cumpar crema epilatoare happy, cu ceara sau altceva nu suport laughing.

| claudya a răspuns:

Fa-i pe plac

| claudya a răspuns:

Poti si tu ca si noi, oricum creste si va laloc in no time...

| Raluca_7548 a răspuns:

straight faceTine de igiena... pune-te in locul prietenului tau.sau nah.nu stiu ce gandesti tu...laughinglaughing

| sti a răspuns:

Lasa-l draga sa creasca, nu te lua dupa toti.
Poate la vara il impletesti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o metoda de epilare care urmeaza marginea chilotului, deci nu prea "decoltat"
poti avea incredere intr-o cosmeticiana care face asta rapid cu un pic de ceara calduta, nu doare si dureaza multe saptamani, in nici un caz nu folosi aparat de ras (cu lama)
pe de alta parte ceea ce mai ramane de facut este sa scurtezi "restul" periodic cu o foarfecuta cu varfuri rotunde (asta nu mai face cosmeticiana...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e intuneric, cum gaseste intrarea daca e umbrita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt barbat.vad ca au raspuns multe fete.cred ca e bine sa te epilezi inghinal.si pentru igiena si pentru erotism.

| dunarintu a răspuns:

Este mai igienic, dar sa o faci ca vrei tu

| ionelia_6668 a răspuns:

E normal sa te epilezi, te simnti mai bine si e foarte iginenic.