| DonMecanico a întrebat:

O intrebare mai aiurita, mama mea crede ca prietenul sorei mele e tigan :|, si tot insista sa zica ca numele de familie " Farcas " au multi tigani ca nume de familie /:) mie mi se pare aiurea, si as crede ca e nume normal de familie, dar poate dupa niste poze va puteti da seama voi mai bine https://www.facebook.com/farcas.marian.372/info, ( are o poza cu un pistol, lucreaza la FBI ).ce parere aveti? funda

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Lucreaza la FBI? cred ca lucreaza mai degraba pe portofel, si el si familia lui, nu crezi?laughing

| DonMecanico explică (pentru Liviu):

Poate da poate nu. habar am laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si care ar fi problema ca este tigan atat timp cat o respecta pe sora ta? ne putem viziona ce ne-ai dat

| DonMecanico explică (pentru anonim_4396):

Cauta-l pe facebook numele " Farcas Marian " poza de profil un baiat si sora mea, problema? nu stiu daca e problema ca e tigan, si problema este ca e neserios, cam de aprox 2 luni e cu sora mea, nici pana acum nu i-a cunoscut familia. mai ales parintii., zice ca sapt viitoare, si tot asa, si dupa de fiecare data baga motive., si faza ca, i-am dat un iphone 4, sa-mi faca o softare la el si de o luna nu mi l-ai dat. si baga motive, ca il uita.cel putin asa ii zice sorei mele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DonMecanico):

Sa-l caut eu? cautati-l voi cu politia daca e neserios

| Mădălllinna a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbiti deschis cu mama voastra. Trebuie sa inteleaga ca nu dupa nume, culoare, etnie trebuie sa caracterizam un om. Nu cred ca este Rrom. Si daca ar fi nu vad nicio problema atata timp cat o iubeste, o protejeaza, o respecta. Ar fi fost mai mai bine daca se numea "Popescu", era roman, dar in schimb nu iti respecta sora sau era un obsedat, iar ea nu il parasea pentru ca il iubea mult? In concluzie eu zic ca nu conteaza etnia si restul si sora ta ar trebui sa stea mai serios de vb cu ea. Pana la urma daca ar fi o relatie de viitor ea nu ar sta cu mama toata viata, sta impreuna cu Farcas happy Numai bine!

| SarosBogdan a răspuns:

Mai nou tigani se recunosc dupa numele de familie laughing
Daca e tigan asta e, papuci si la gara.
Tiganu tot tigan ramane.