| vreaubebe a întrebat:

Eu sunt make-up artist prefsionist si comsmeticiana cu acte in regula, cum vine vorba diplome...

intrebarea mea este: ce demersuri trebuie sa fac sa pot preda cursuri de machiaj si cosmetica in particular? trebuie sa fiu acreditata de un minister, sa-mi deschid ceva sau? stie cineva sa ma indrume babeste? va multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Adreseaza-te Agentiei pentru Ocuparea Fortei de Munca din judetul tau si o sa primesti toate informatiile. Toate cursurile de calificare, pentru a fi legale si a putea acorda un act de calificare recunoscut, se organizeaza de aceasta agentie ori cu aprobarea si controlul ei. Succes si numai bine!