| alexandra2021 a întrebat:

De catre ce minister trebuie acreditata diploma de cosmetica pentru a fi recunoscuta atat national cat si international?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu acreditata trebuie ci eliberata de Ministerul Educatiei Nationale si Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale.

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Nu trebuie sa te duci tu personal sa-ti acreditezi cursul. Persoanele care organizeaza cursul trebuie sa obtina anterior organizarii acreditare de la Ministerul Muncii si Ministerul Educatiei si Cercetarii.

| alexandra2021 explică:

Multumesc frumos!