| anonim_4396 a întrebat:

Eu tin dieta, dar tot timpul mie pofta si de obicei o dau in bara, spuneti-mi ce sa fac, meniul meu este : dimineata : o cana de lapte cu cereale, la pranz ceva gatit putin si 2 felii de paine neagra uscata, un fruct intre mese, seara ceva gatit dar si mai putin decat la pranz, beau 2 litri de apa plata cu lamaie, fac 20 de abdomene pe zi. Dar mereu simt ca mie foame si imi vine sa mananc tot timpul si am gandesc mai mereu la mancare. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Eu iti recomand dieta montignac e foarte buna slabesti in timp si kg nu revin. Ceea ce ti tu acolo se cheama infometare si nu e o solutie.
uite un link cu dieta montignac http://blog-feminin.blogspot.com/2010/04/dieta-montignac.html
inainte tineam si eu tot felul de diete din astea in care mai tot timpul imi era foame insa de cand am descoperit montignac am si slabit si nici nu m-am infometat

| candycarrie a răspuns:

Bea ft multa apa, iti umple stomacul si reduce starea de foame. si inceasrca sa iti umpli stomacul cu mere, morcovi, in general orice legume sau fructe(evita strugurii sau bananele pentru ca au mult zahar). daca iti umpli stomacul cu alimente care nu ingrasa ai aceeasi stare ca te'ai saturat ca si cand ai fi mancat un big maclaughing. si sunt sanatoase si nu te infometezi si e sanatos.succes>big grin