| fefe_3040 a întrebat:

Eu tin dieta, dar tot timpul mie pofta si de obicei o dau in bara, spuneti-mi ce sa fac, meniul meu este : dimineata : o cana de lapte cu cereale, la pranz ceva gatit putin si 2 felii de paine neagra uscata, un fruct intre mese, seara ceva gatit dar si mai putin decat la pranz, beau 2 litri de apa plata cu lamaie, fac 20 de abdomene pe zi. Dar mereu simt ca mie foame si imi vine sa mananc tot timpul si am gandesc mai mereu la mancare. Ce sa fac? Va rog! Funtita!

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Draga fefebig grin... Organismul tau arde pe zi o cantitate de calorii in functie de cat "il inveti" tu sa arda, in momentul in care tu deodata treci la o mancare foarte putin saturanta normal ca ti-e foame, incercand sa te abtii nu rezolvi nimic, decat iti rozi stomacu' de foame si poate mai faci si vreo boala de stomac. Incearca sa reduci incet numarul de calorii consumate zilnic ajungand in final la ceea ce mananci tu acum si pentru ca mancarea pe care ai ales-o nu cred ca are necesarul zilnic de calciu/magneziu/si alte minerale + vitamine iti sugerez sa cumperi si un complex de vitamine si minerale ca sa nu ai probleme. Pe langa asta incearca sa faci 4 serii de abdomene a cate 20 fiecare serie cu pauza de 30 sec - 2 minute intre ele.

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Am sa-ti spun un truc! Mananca alimente cu calorii negative! Ce sunt alea? Alimente pentru care corpul consuma mai multe calorii sa le digere decat au ele insele! Uite aici alimentele, si cu cat mananci mai multe, cu atat mai bine! Incearca! Cauta pe net si alte informatii despre aceste alimente decat iti dau eu, ca sunt destule!
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php

| Ana a răspuns:

Sa stii ca painea ingrasa indiferent daca e neagra sau alba.Pai la ce mananci nu ar trebui sa te gandesti mereu la mancare, incearca alta dieta atunci.

| emanuelf a răspuns:

Iti sugerez niste articole despre acest subiect: http://director-articole.net/? s=dieta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand iti este interzis un lucru, ii vine mereu a-l face. Lasa dietele, incearca sa slabesti/sa te mentii in forma intr-un mod sanatos, folosindu-te de fructe, legume, sport big grin.