| oceanoflove a întrebat:

Exista vreo crema sau masca care iti indreapta parul ca si cum ar fi fost facut cu placa? Stiu ca acum cativa ani avon vindea ceva de genul si un pieptene pentru indreptarea parului dar nu mai sunt de mult.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Avon a scos produsul dupa piata, dupa ce le-a cazut parul la mai multe cumparatoare, si au primit sute de reclamatii, produsul a fost scos dupa piata, fiindca era toxic.

| Eireann a răspuns:

Exista ceva care se numesc "hair relaxer" ( nu stiu exact traducerea). Aceste produse au fost create initial pentru femei de origine africana care au in mod natural parul carliontat dar si frul de par mai gros si mai aspru. Produsul este extrem de agresiv cu parul, functioneaza asemanator cu un permanent dar in loc sa il faca bucle il indreapta. Daca ai parul fin, subtire sau degradat( in special decolorat sau ars din cauza placii de par) o sa il distrugi total.