| Dizz_5955 a întrebat:

Stiti cumva vreo crema sau sampon pentru indreptarea parului? Pt ca eu am parul putin ondulat si nu as vrea sa folosesc placa... Multumesc!

2 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Sunt unele de la nivea, wella, garnier, gliss care sunt foarte bunewinking le gasesti in supermarketuri mari sau farmacii... o metoda ar fi sa iti pieptani parul foarte bine si apoi sa il usuci cu foenul apoi sa folosesti fixativ (da rezultate ok daca nu ai parul foarte cret tongue)

| Sapphire a răspuns:

Nu va mai lasati prostite de reclamele de la TV! Totul e doar in avantajul firmei ca sa faca bani frumosi. Nu iti va indrepta niciodata nici un sampon parul asa cum ti-l indreapta placa. Doar ti-l va potoli, il va lasa fara volum si atat. Dai banii pe ceva care nu isi face efectul decat doar daca pe langa samponul si balsamul respectiv, mai folosesti placa + alte spray-uri sau mai stiu eu ce pentru intretinerea parului indreptat, dar nici macar lucruul asta nu este cert.