| alexfotbalpoli a întrebat:

Explicati-mi cu sta treaba cu feonul. Am vazut ca multi folosesc aerul rece la feon, dar si cel cald. Deci... cel rece pentru ce e, si cel cald. Dau funda

Răspuns Câştigător
| xxDudaxx a răspuns:

Aerul rece de la pheon este special pentru fixarea coafurii.In general parul se coafeaza la aer cald, spre exemplu buclele sau dupa ce se fac buclele pe perie se prind cu niste clestisori, parul ramanand cald, astfel aerul rece de la pheon ajuta la racirea mai rapida a firului de par, astfel fixandu-se coafura respectiva(in cazul nostru buclele). Stiu asta de la mama care a lucrat o perioada ca hairstyleist la un salon.

1 răspuns:
| LittleBeea a răspuns:

Nu sunt neaparat pentru ceva anume, de exemplu eu folosesc mai mult rece pentru ca nu vreau sa imi ard parul, se intampla cam la fel ca la placa sau ondulator. Daca vrei sa folosesti aer cald, nu trebuie sa insisti prea mult...In orice caz, poate la coafat are vreo importanta dar in general cam asa sta treaba