| 3thera a întrebat:

Fetele, care e samponul vostru preferat sau ce marca si de ce? Pana acum nu am gasit unul bun. Caut unul care sa dea un aspect mai sanatos si puternic parului si sa persiste si mirosul. NU pentru matreata, scalp gras sau mai stiu eu ce.

14 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

De vreo 3-4 luni folosesc samponul pentru cresterea parului de la favisan si il consider cel mai bun sampon pe care l-am incercat pana acum(le-am incercat aproape pe toate astea cunoscute:syoss,lush, elseve, head &shoulders, lush)etc etc, mai scumpe sau mai putin scumpe.Samponul asta spala genial parull, eu am scalpul destul de gras, iar inainte la maxim 2 zile, hai 3 dar in a 3a zi arata parul horror, trebuia sa il spal, cu samponul asta 3, chiar 4 zile nu am treaba,dezavantajul lui e ca daca il folosesti fara balsam lasa parul cam incalcit,dar pentru mine nu e o problema,folosesc si balsam,am observat ca nu-mi mai cade nici parul asa tare nici la spalare dar nici asa,in general si intr-adevar are un aspect sanatos si puternic dupa ce il folosesti si il piaptani,are un miros de plante,nu foarte mirific,dar asta pentru ca nu are produse chimice in el care sa dea un miros frumos,mirosul oricum,de la orice sampon,dupa maxim o zi se duce,eu nu am auzit de nici un fel de sampon care sa aiba un miros persistent, dar sunt n sprayuri de par, chiar si alea de la avon sunt bune si sunt ieftine daca doresti un miros fain, eu ti-l recomand pe acesta, are efecte vizibile chiar dupa prima spalare si vei simti diferenta

| mona a răspuns:

Al meu este pantene 2 in 1 antimatreta, sunt multumita de el

| BiuL a răspuns:

Garnier fructis long & strong.

| vangaelis a răspuns:

Schauma

| 8mariastar a răspuns:

Clear nu neaparat pentru matreata dar imi face parul matsos

| KateMiddleton a răspuns:

Cele mai bune samponuri sunt cele din masline, de firma Dalan D'olive, nu prea se gasesc in Romania, eu mi le cumpar din Turcia!

| lumy4u a răspuns:

L'oreal elseve total repair este cel mai bun, la fel si masca. face parul foarte frumos! din punctul meu de vedere cel mai prost sampon de care ar trebui sa te feresti este wash & go....si head &shoulders..astea iti fac matreata

| NeonLights a răspuns:

Clear,mie mi se pare cel mai bun!

| Butterfly2110 a răspuns:

Head&Shoulders Lime

| AndruşcăăăăBăăăăă a răspuns:

Bunăăă! Preferatul meu la secţiunea de şampon de calitate pentru păr este Loreal happy Îl ador pentru că există pentru diferite tipuri de păr, de exemplu cum a fost al meu deteriorat, plat, fara volum şi se îngrăşa repede. Am folosit cel negru cu roz închis ce mi-a oferit un păr des şi împrospătat şi cel mov deschis ce mi-a oferit volum şi frumuseţe! Dupa care am încercat unul ce este 2 in 1 balsam şi şampon cu vitamine în nuanţa alb şi verde deschis-neon! Acum îmi ador părul deşi este scurt, are volum şi este mult mai des! O seară plăcută! Fundăăă?

| Biutss a răspuns:

Eu una ma spal cu elseve si mi-am luat o crema de par de la kallos. E foarte buna si mi-a reparat parul ars de placa. Uite asa arata : http://reviewsbyalexandra.files.wordpress.com/......latte.jpg. Miroase foarte dragut:x si e maxim 9-10 lei..eu am luat-o din mall.

| mnthandreea a răspuns:

Nivea

| ubhita a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa folosesti si balsam si sampon eu, folosesc Pantene dar si masti si atunci parul este ult mai matasos, incearca! te pup:*, Succes.

| BrioşăXD a răspuns:

Head and Shoulders