| CopilașTembel a întrebat:

Fetele,parerea voastra,ce haine trebuie sa existe neaparat in garderoba unei fete?,vreau sa aud parerea voastra nu sa-mi da-ti de pe net, funda mare si voturi!

3 răspunsuri:
| kitishor a răspuns:

In primul rand, sa o iau de jos :
- Tenesii/ adidasii. - Pentru sport, plimbari, pe strada, in fata blocului sau in curte...Iesiri in oras
-Balerinii- foarte draguti, pot fi asortati cam la orice.
- Ghetute sau cizme - Pentru iarna-primavara-toamna. Am mai vazut si acele fete care purtau cizme d-alea crosetate pentru " vara ", cica. Un sfat : sunt tare penibiile! Ele cred ca sunt " feșăn" cu cizmele in picioare vara. S-au demodat!
-Sandalele pentru vara.
- Papucii comozi de curte sau casa. happy
-Blugii: Nu exista o regula de cate perechi ar trebui sa ai. asta tine cont de tine, stilul tau si de bugetul tau.
-Blugii/ pantalonii scurti
- Fustele si rochiile. - vara. primavara, chiar si toamna daca este cald.
- Bluzele de diferite modele. Tricourile. hanoracele. blazerele... etc.
Un pont fooooooarte mare pentru toate tinerele de varsta noastra : - Nu conteaza foarte mult cate haine ai. Ci daca stii cum sa le accesorizezi, vei obtine cu totul alta tinuta, si nimeni nu-si vada seama ca bluza sau pantalonul acela l-ai purtat si acum cateva zile.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,fiind fete, consider ca ar trebui sa avem cate ceva din fiecare.Bineinteles,pe primul loc sunt hainele de vara,gen rochitele [largi,stramte,pana la genunchi,mai scurte,diferite culori,modele si materiale],aici trebuie sa tinem cont de preferintele fiecarei fete,apoi camasile care la fel,le putem incadra in : camasi cu maneca trei sferturi,camasi cu maneca lunga,diferite culori,modele si materiale,apoi fuste,de preferat nu cele foarte foarte scurte pentru a nu parea vulgar dar cine le prefera,chiar nu este nicio problema,pantaloni scurti,bluzite, tricouri, maiouri cat mai colorate, sau chiar si simple dar sa fie in asa fel incat sa ne scoata in evidenta, sa ne stea bine imbracate cu ele.Incaltamintea este si ea foarte importanta, sandalele si balerinii neputand sa lipseasca din garderoba unei fete. Tenesii ii putem lasa mai la urma, tinand cont ca pe aceia ii purtam de obicei toamna si primavara, iar deocamdata este vara.Cam acestea sunt lucrurile elementare pe care ar trebui sa le aiba o fata dupa parerea mea, pe langa machiaj...etc,alea neintrand in garderoba.Pana la urma, fiecare se imbraca cum vrea, nu este important sa ai toate acele haine pe care le-am enumerat, daca tu ai in loc de rochii sau de fuste pantaloni trei sferturi nu este nicio problema iar daca vrei sacou, ia-ti mai bine unul cu maneca tot 3 sferturi, dintr-un material asemanator cu satinul sau chiar satin. Fara suparare dar cel cu maneca lunga s-a demodat foarte rau si nu prea am vazut fete care sa poarte un astfel de sacou. Sper ca te-am ajutat.Bye!

| NOantidoteX a răspuns:

Depinde de stilul fiecarei fete. Nu toate sunt la fel. Insa daca ar fi sa ne uitam prin garderoba tuturor fetelor, ar trebui sa gasim cateva haine comune. Tenesii de ex. Ii folosim destul de des: plimbare cu bicicleta, sport, iesiri. Pantofii cu toc, balerinii (pentru scoala, intalniri, iesiri, petreceri). Camasile (pentru scoala si nu numai). Poti obtine tinute foarte dragute daca stii cum sa le potrivesti. Blugii, fustele, rochiile, hanoracele, bluzele cu miile de modele si culori, tricourile, maiourile colorate. Sacourile (le poti folosi mai peste tot, depinde de model). Astea sunt chestii de baza pe care trebuie sa le ai.