| aldela a întrebat:

Fetelor, ajutor!
As vrea sa invat si eu sa fiu mai feminina si sa am mai multa grija de mine. As vrea sa ma ocup de manichiura mea. Care ar fi pasii pentru a avea unghii frumoase si sanatoase? E nevoie sa tai cuticulele, inainte de a aplica oja trebuie sa mai fac ceva? Spuneti-mi tot.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine arata unghiile cu gel, dar nu sa fie exagerat de lungi sau de impopotonate

| RaAlexandra a răspuns:

Ca sa fii feminina trebuie sa emani tu asta..zambet,gesturi. Incearca sa-ti aranjezi parul si alege-ti o imbracaminte potrivită, rochii, fuste, bluzite...
In ceea ce priveste unghiile, lasa-le putin sa creasca daca poti, da-le o forma si da trebuie curățate si scapa de cuticule...altfel arată unghia iar oja se așează mult mai frumos