| sabinush a întrebat:

Fetelor, am si eu o problema cu acneea. Voi ce folositi? am incercat o groaza de produse si nu au niciun efect.Astept pareri si de la voi...multumesc:*

Răspuns Câştigător
| AnonimGirl67 a răspuns:

Si eu am o astfel de problema.Nu mai folosi fel de fel de creme care sunt scumpe si nu dau efectul dorit (sau acelasi efect ca un tratament naturist)Eu ma dau cu lamaie pe zona cu cosuri inainte de culcare si acestea se usuca si in final dispar in cam 4-5 zile.La mine asa se intampla.Daca nu ai rabdare le poti stoarce fara sa ramana semne astfel:faci un ceai de musetel si te pui cu fata in aburii de la ceai. Dupa iei un servetel si le storci(nu o face niciodata cu mainile goale, de aceea iti raman semne) si nu forta prea tare(pana sa iti dea sangele) si dupa te dai cu spirt. Sper ca te-am ajutat

12 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna, si eu am avut probleme cu acneea, sm fost la drematolog si mi-a dat antibiotic. Trebuie sa recunosc ca a fost singurul tratament(am incercat multe) care m-a vindecat de acnee.Eu iti recomand sa ii faci o vizita dermatologului pentru ca o sa-ti prescrie ceea ce iti trebuie.Dr mi-a spus ca antibioticul e cel mai bun tratament (trateaza infectia din sange )pe cand diversele solutii sau geluri (care usuca cosurile ) au efect decat pentru moment, acneea uramnd sa apara dupa o perioada scurta. Trebuie actionat din interior si nu de la suprafata. Bafta!

| NewLife18 a răspuns:

Iti spun eu o crema fffff buna, extrem de buna.Eritroacnol se numeste crema, este doar 7 lei(surprinzator), eu ti-o recomand din toata inima, cea mai ok crema!

| StartingANewLife a răspuns (pentru NewLife18):

Eritroacnolul se gaseste in orice farmacie? as vrea sa stiu daca usuca fata, am avut mereu problema asta cu multe creme.

| sabinush explică (pentru StartingANewLife):

Eu am folosit si nu m-a ajutat delocsad

| NewLife18 a răspuns (pentru StartingANewLife):

Da,scuze ca iti raspund doar acum dar am avut putina treaba astazi.Da, se gaseste in absolut orice farmacie, crema este doar 7 lei.Nu usuca fata deloc, am folosit multe creme ''pentru acnee'' dar degeaba.O recomand

| marina28 a răspuns:

Zineryt! este bun dar trebuie sa ai rabdare cu el sa te dai mai mult. Partea proasta e ca daca te dai cu el si apoi incetezi apar iar. Deci trebuie sa il folosesti cam mult. Sau mai poti sa te dai cu apa cu sare. Este foarte buna. Doar ca trebuie sa folosesti sare mare pe care o dizolvi in apa si apoi te dai cu vata. Stiu ca e un remediua cam ciudat dar eu am avut de asemenea probleme. Si timp de 2 ani am incercat de toate si am ajuns si la dermatolog care mi-a dat Zineryt dar pana la urma apa cu sare m'a ajutat. Si iti curata intreg tenul. Dupe ce te dai o sai o senzatie ciudata ca iti ramane aia pe fata dar e foare bun rmekdiu. Foloseste'l! :* Sper sa te ajute pentru ca stiu ca iti cam pierz increderea in tine datorita acestei probleme.

| freewoman a răspuns:

Iti recomand masca cu argila, care face tenul foarte catifelat,ajuta la ameliorarea acneei si utilizata frecvent previne aparitia cosurilor. Evita pe cat poti fondul de ten,stiu ca este indispensabil, iar daca nu poti sta fara el foloseste un fond de ten fluid, lejer care sa lase fata sa respire.Demachiaza-te in fiecare seara cu un demachiant pe baza de catina,(plant activ cu ulei de catina se gaseste la plafar si este si ieftin 7 ron).Nu folosi sapunul pentru fata,chiar daca este unul special conceput, pentru ca fata se obisnuieste la un moment dat cu el si provoaca un exces de sebum. Evita cafeaua, ciocolata si tutunul care nu fac altceva decat sa agraveze situatia. Mult Succes!

| sabinush explică (pentru freewoman):

Masca cu argila imi fac in fiecare seara.stiu ca este buna, dar tot nu are efectul pe care mi-l doresc

| bambolina07 a răspuns:

Uite iti recomand sa folosesti o masca din malai cu iaurt si putina crema de fata, faci un amestec omogen si il aplici pe fata si freci usor pe toata fata dar nu tare incat sa ti se inroseasca pielea, faci treaba asta o data la 4 zile, imediat dupa masca aplici o crema, si o data la 2 zile date cu ulei de migdale dulci, este foarte bun. poti folosi alternativ si un baton corector.este bun doar ca sa alegi unul apropiat nuantei tenului tau.Am incercat si eu o gramada de produse anti cosuri dar nu dau rezultate. Funda?:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna

Eu,Gerovital cele mai bune creme mi-a trecut imediat de la ele, incearca.

Pa, pa!

| Guby a răspuns:

Stiti fetelor nu numai voi aveti acnee na cosuri eu ma incercat Acneol si Eritroacnol da nu prea vad sa aiba efecte na pubertatea laughing succes.

| Georgiana322003 a răspuns:

Iti ecomand o crema super super buna. Este de la Ivatherm Akne-Syt.Este putin scumpicica dar este suuper buna crede-ma big grinwinking