| Alli23 a întrebat:

Fetelor, voi ce produse pentru corp si par folositi?

3 răspunsuri:
| Mihhhhhhhh a răspuns:

Eu pentru par folosesc l’oreal iar ca balsam îl folosesc pe cel roșu de la kallos. Mi se pare foarte bun și îmi descurca Parul. Apoi ca ulei folosesc l’oreal elvive. Foarte bun, mai ales pentru îndreptat parul. Pentru corp folosesc orice gel de dus găsesc. nu sunt pretențioasa.

| wonderwoman123 a răspuns:

Pt corp:
Scrub de corp- skinfood Black sugar essential scrub
Unt de corp- The body shop cel cu capsuni
Highlighter pentru corp- Tom Ford Soleil Blac Shimering oil, Iconic london set-glow, Fenty beauty Lava body
Pt par:
Scrub de par- Clarins
Sampon- Kerastase cel anti-matreata, dar mai alternez cu unul de la L'oreal tot anti-măreață
Balsam- Elseve ulei extraordinal ( mereu imi cumpăr balsam ieftin ca il termin rapid)
Mască: Kerastase pentru par uscat
Tratament: Biolage raw Color care Heat styling primar
Ulei de par Moroccanoil

| Ctvd a răspuns:

Pentru corp folosesc Dove baby sau Jonhson Baby. Argumentul e ca astea nu contin asa de multe chestii daunatoare, de fapt in general produsele pentru bebelusi nu sunt atit de predispuse sa irite pielea. Pentru par folosesc Novophane energizant( e mega efectiv). la novophane mai gasesti si samponuri in potriva caderii parului. Pentru par mai folosesc si Uriage, chiar inainte de novophane. Iti recomand sa folosesti exact doua samponuri pentru par. Unul care sa inlature grasimea precum Uriage si altul care intareste ca Novophane. Ca rema de maini si talpi eu o folosesc pe cea de la Eveline cosmetics cu glicerina care mai intareste si unghiile. Bafta!