| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Fetelor, ati mers vreodata la cosmetica pentru un tratament pentru fata(scoaterea punctelor negre, masca, etc)? S-au vazut rezultate? Ati mai avut probleme cu cosurile in urma vizitei la cosmetica?
As vrea sa imi fac o programare, dar vreau sa stiu daca merita.

Răspuns Câştigător
| dmm a răspuns:

Eu sunt programata maine la cosmetica ca sa imi scoata cosurile.Costa in jur de 50 lei.Si da, merita.Mama mea a fost acum vreo 2 ani si nu mai are cosuri.Plus ca ele iti pun tot felul de creme si iti fac si masaj la fata, deoarece ele sunt specialiste, dupa parerea mea.Ele iti si hidrateaza tenul si iti deschide porii.MERITA! Sper ca te-am ajutat:*bafta

1 răspuns:
| Deni4you a răspuns:

Eu nu am fost,prefer sa imi fac tratamente si sa-mi scot cosurile singura, acasa, uneori cu prietenele.Verisoara mea a fost in schimb la unul din saloanele astea pentru cosmetica. Timp de cam 1 luna nu am mai avut probleme cu cosurile dar apoi au inceput sa-i apara din ce in ce mai multe.Depinde si la ce salon te duci ea s-a dus la unul din Cluj-Napoca. Daca te razgandesti ai putea sa faci ceva de genu si acasa.Iti chemi prietenele si le spui sa isi aduca fiecare o crema.Sau daca vrei sa fie mai natural poti sa iti faci o crema originala.Mai intai te speli pe fata cu apa si sapun dupa care incercatii sa va scoateti cosurile una alteia, sau daca nu individual.Nu trebuie sa le scoateti pe toate deodata,nu va chinuiti sa le scoateti daca nu mai ies nici cum.Apoi va faceti masaj la fata,eu si bff am inventata una,punand la mixer castraveti taiati si lapte.Puteti incerca si banane sau ananas. Apoi luati si va intindeti pe fata si masati in acelasi timp obrajii, tamplele si fruntea. Apoi va spalati cu apa calduta, taiati un castravete(cate 2 felii pentru fiecare) si va puteti intinde crema pe fata, sa potiunea noastra fermecata, foarte buna pe timpul rece. Aveţi nevoie de ulei de măsline extravirgin, miere organică şi zahăr. Procuraţi un recipient din plastic (eu folosesc un tub gol Centrum). Adăugaţi în el 3 linguriţe de ulei de măsline extravirgin, 3 linguriţe de miere organică şi o linguriţă de zahăr. Amestecaţi bine până când ingredientele vor forma o pastă. Oferă tenului un aspect revigorant, previne apariţia coşurilor şi a punctelor negre. După 10 minute clătiţi faţa din abundenţă cu apă caldă. Atenţie! Nu păstraţi recipientul din plastic în frigider astfel masca se va întări şi nu o veţi mai putea întinde uniform pe faţă. Sper ca te-am ajutat! Succes!