Întrebare recomandată | Milayaa a întrebat:

Fetelor,care e cea mai buna metoda de epilare?

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cea mai buna:aparatul

| DeNnySsAa a răspuns:

Crema. Nu simti absolut nimic :*

| LoriLoL a răspuns:

Epilarea cu ceara calda, nu benzi din comert.de ce e mai buna decat aparatul electric? deoarece aparatul nu smulge firul de par 100% ci il rupe de multe ori, in schimb cu ceara e garantat, retul depinde de cum te epilezi.

| emag a răspuns:

Cu aparatul, dureros dar tine mai mult timp

| Manuellllaa a răspuns:

Eu folosesc uneori si bigul cand ma grabesc, cel de la veet acela roz cu periute protectoare, nu te tai.
Insa merg si la salon odata pe luna, epilatul cu ceara e dureros dar merita intr-un fel.
Si in cele din urma aparatul, la fel prima data este mai dureros mai ales in zonele intime la sub-brat si in zona intima.

| Uza a răspuns:

Depinde de zona corpului pe care o doresti sa o epilezi, eu de exemplu folosesc:
pentru maini - benzi depilatoare
subrat - bic-ul
picioare - epilator
inghinal - gel + bic

| Diana769 a răspuns:

Cu bicul, sub apa. Nu doare deloc.

| dbcovrigeldb a răspuns:

Cea cu ceara.e mai dureroasa insa are efecte )

| tofanlucian12 a răspuns:

Epilare definitiva da e foarte costisitoare. epilarea cu ceara sau cu aparatul. bafta!

| PupicAndreea a răspuns:

Cea cu ceara, intr-adevar este dureroasa dar are efecte de durata.

| Naturelle a răspuns:

Cea mai simpla :bicul (dar creste repede)
E ok cu epilatorul dar dupa parerea mea e cea mai dureroasa(si risti sa creasca fire sub piele ce vor da un aspect inestetic)
Ceara e cea mai buna dupa parerea mea(din proprie experienta, creste tot mai subtire, mai rar si mai greu)

PS:evita sa te epilezi dimineata pentru ca firele nu sunt iesit complet la suprafata.
-de asemenea cauta sa te epilezi dupa ciclu

| Raspundd a răspuns:

Cu ceara pentru ca incepe sa iti creasca mai putin, daca esti la inceput cu epilatul,, oricum este o metodaa ff. buna :*****

| Kukiux a răspuns:

Eu folosesc epilatorul, am incercat si ceara dar mai multa ceara mi-a ramas pe piele decat par s-a tras laughing.

| AnnyLovx a răspuns:

Cu ceara. este dureros, dar este cea mai buna metoda

| saraiero a răspuns:

Ceara dar are efecte pozitive

| AlexutzaZissPisi a răspuns:

Cea mai buna este cu ceara sau cu aparatul happy

| QuickAskMe a răspuns:

Eu zic ca ceara happy deja am 5 ani de cand ma fac cu ceara... adica epilat total.Inghinal nu prea m-am mai facut pentru ca crescuse un fir sub piele si normal ca l-am zgarmat si mii s-a facut mare galma big grin dar na... ceara e sfanta tongue