| dubu a întrebat:

Fetelor, ce firma de oja recomandati? Nu am folosit decat de la Sephora pana acum si nu stiu ce sa incerc happy

12 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Eu am incercat cam de toate.

Flormar - sute de culori si lacul este foarte bun, rezista multe zile, pensula la fel, foarte buna;
Rimmel - si aici sunt culori frumoase, nu atatea ca la Flormar si rezista si el cam tot la fel;
Farmec - rezistenta poate cea mai mare dar culorile nu imi plac deloc;
Miss Sporty - au si culori deschise, lacul rezista pe unghii dar pensula e prea groasa si mereu ma fac si pe langa unghie si imi ia mult pana ma sterg straight face
Alix Avien - bun, dar putine culori;
Avon - singurul care mi se pare bun e lacul Mosaic Effects (cel ce crapa) si mai am un mov dar trebuie sa tot dau cate 2 straturi si la sfarsit nici nu arata cum mi-as dori deci mai bine nu;
De la Wet`n`wild - am doar un lac transparent dar e bun, are o consistenta mai groasa.

Daca imi mai amintesc, iti mai scriu.
Sper ca te-am ajutat.

| cat a răspuns:

Opi si Nabi

| callie2 a răspuns:

Imi place OPI cel mai mult.

| mona a răspuns:

Incearca Rimmel London

| FlorenceVi a răspuns:

Farmasi. Sunt ieftine, in jur de 7, 8 lei una, sunt culori si nuante variate, si rezista pe unghii o saptamana.

| KiSsRoSsE a răspuns:

Eu iti recomand Flormar-are oja de toate culorile si este si foarte buna, pe langa astea poti gasi si oja magnetica, metalica, grafitti(din acea care se sparge), oja de nail art etc.Pe langa flormar am mai incercat si:OPI, Rimmel London, Ruby Rose, Gabrini, Golden Rose si Farmec. Sper ca te-am ajutat. Pupici kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îţi recomand de la Farmec sunt destul de bune.
Te pup!

| TrendyHedgehog a răspuns:

Folosesc oja de la rimmel london.Au multe culori si rezista bine pe unghie.Am incercat si de la flormar si nu prea sunt incantata, se duce de pe unghie rapid, trebuie sa le refac aproape zilnic.Alix avien e iarasi destul de ok, nu am incercat decat 2 oje de aici si sunt multumita desi am asteptat destul de mult sa se usuce oja pe unghie.

| roxystomp a răspuns:

Cele mai bune(din ce am folosit eu) sunt OPI, Flormar si Farmec. Sunt de calitate si mai ales REZISTA

| Giutza_Gia_1995 a răspuns:

Si mama tot de la Sephora isi cum para produsele cosmetice. Dar eu le ador pe cele de la Farmec.

| Julyxon a răspuns:

O.P.I