| PapusikaluiDanutz19 a întrebat:

Fetelor ce metoda stiti pentru accelerarea cresterii unghilor? Pt k as vrea sa imi creasca mai mari si sa nu se mai rupa cum incep sa creasca putin.

Răspuns Câştigător
| Inela a răspuns:

Vara trecuta aveam si eu aceasta problema, atunci insa avem obiceiul de a mi le roade. acum a disparut acest obicei. sa stii ca acum nu mai am probleme cu unghiile. iti garantez ca daca ai si tu aceasta obisnuinta trebuie sa te dezici de ea. happy unghiile iti vor creste frumos si nu cred ca vei mai avea probleme cu ele. happy
daca nu, poti merge la farmacie sa vezi ce iti propune vinzatoarea.
daca nu vrei, exista o multime de tratamente foarte simple si naturale care pot fi facute acasa. happy
de exemplu, eu am folosit si tratamentul cu zeama de lamiie (care contribuie la intarirea unghiilor) :
zeama de lamiie se aplica de 2-3 ori pe zi pe unghii cu ajutorul unei pensulite. este foarte important sa folosesti doar suc de lamiie natural, si sa nu iti spele miinile 1-2 ore dupa aplicarea sucului (proaspat).
succes!

| PapusikaluiDanutz19 explică (pentru Inela):

Mersi pentru sfaturi... sper sa imi fie de folos

2 răspunsuri:
| Caitlyn14 a răspuns:

Foloseste uleiul de ricin. Este foarte bun si nu necesita multi bani. Succes!