| larisar a întrebat:

Fetelor ce parere aveti de site-urile precum www.starshiner.ro sau www.dreamfashion.ro... as dori sa imi comand o rochita pentru banchet, dar sunt cam nehotarata si neincrezatoare. As vrea sa ma sfatuiti daca ati cumparat de pe aceste site-uri ce parere aveti? Mai e putin timp.

Răspuns Câştigător
| bella_7690 a răspuns:

Ambele site-uri sunt ok, in ciuda atacurilor la adresa dreamfashion a persoanelor (care par ca a fii aceeasi persoana) care sustin starshiner, sunt chiar amuzata de aceste atacurilaughing
Eu imi comand si de pe un site si de pe celalat de fiecare data cand imi sare ceva frumos in ochi.
Am primit ok produsele de la ambele magazine.
Asa ca sunt multumita. Cel mai important lucru este sa ne placa ceea ce ne comandam, asa ca fetelor, sa avem spor la shopping.big grin

46 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Eu mi-am luat o rochita de la starshiners si nu am avut nicio problema cu ea.materialul mi s-a parut adecvat pentru acel pret(140 ron)...si daca nu iti convine le poti returna(din cate stiu eu)
Spor la cumparaturi!
P. S ai grija la marimi.in dreapta(pe pagina starhiners)este un tabel de marimi.sa iti iei numarul care trebuiehappy

| dadaina a răspuns:

Mai fetelor eu am postat ca anonim pentru ca am dat din intamplare peste acest site si nu mi-am facut cont. Am postat doar 2 mesaje despre star pe 22 si pe 28 iulie cu anonim, restul nu imi apartin si sincer nu am nici o treaba cu dreamfasion. V-am spus ca imi fac cumparaturile de acolo de unde e mai ieftin dupa ce dau o raita prin zecile de magazine online pe care le am la favorite si ma uit la preturi...Am fost clienta fidela la star si ma plangeam ca nu au grija de utilizatori deoarece in fiecare saptamana aveam facturi de 500-700 ron si am luat constant cam 1 an de la ei. Nu am primit nici un mesaj de ziua mea, singurul cadou a fost un pix la ultima comanda a mea de vreo 400 ron. Pe parcurs am deschis ochii mai bine si au aparut alte oportunitati. E enorm de mult pentru 2 rochii si un trening 5 milioane. De asta ziceam. Chiar ma uitam mai inainte in cont la star ce gaura in buget am facut pentru niste haine care zac in dulap. Cu pietricele sarite de pe bluzitele si puloverele luate, culori duse la spalare manuala conform indicatiilor de pe eticheta. Daca mi-am dat o parere nu mai sariti voi cu fel de fel de interpretari ca posteaza x sau y sau nu stiu ce detinator de site. Majoritatea hainelor mi le iau de pe Tuatara, site ce are haine de 1000 de ori mai calitative decat hainele de duzina de pe star si chiar merita un top de acolo 200 ron. Mai ales cele de la pssy sunt superbe! Imi fac comenzi de pe siturile de afara si la papuci si la haine si ocazional doar daca imi place ceva in mod deosebit: ettiquette store, (despre acest site ziceam ca doamna de acolo e foarte draguta si mereu pune cate o surpriza in pachet), de pe modanet, misschic, fasion4u, haine-femei, fasion1.ro.Toate situri gen star insa difera preturile.Pe unele mai scumpe decat pe star pe altele mai ieftine. Sper ca m-am facut inteleasa de ce sunt revoltata pe star. Au preturi animalice in comparatie cu calitatea si fata de alte situri de acest gen. Facand comparatie la calitate numai pe un top luat de pe tuatara Pssy Garo de 209 ron si o rochita de pe star, era cica rochie insa in nici un caz nu putea fi purtata ca rochie ca se vedea tutu, asa ca ii zicem top de 140 ron de calitate sub inferioara. Alte ex. un top, tricou pe star de 90 ron pe modanet e 40 si tot asa. E alegerea voastra pana la urma si nu ii mai ridicati in slavi pe cei care nu merita. Am primit odata un trening de la star fara snurul la gluga noroc ca imi luasem 2 unul alb si unul negru, modelul asemanator, insa unul avea snur celalalt nu. E alegerea voastra de unde va cumparati hainute insa deschideti bine ochii si analizati si celelalte oportunitati cand luati un produs ca va prostiti singure. Vorbesc in cunostinta de cauza. Acum poate incepeti sa scrieti ca sunt detinatorul sitului tuatara si imi fac reclama...asa pot spune si eu ca celelalte posturi anonime sunt a celor de pe star care isi tot fac reclama si isi ridica produsele in slavi. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sora mea si-a comandat un compleu sport de starshiner...coletul a venit prin posta...totul ok... dar calitatea lasa de dorit... s-a rarit, scamosat...
Acum nu stiu ce sa iti spun despre celelalte produse... poti incerca...am vazut ca le poti returna.winking
Shopping placut! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au produse de calitate foarte proasta... cel putin materialele numai sintetice, modelele sunt dragute desi 90% din haine sunt Pitzy style cu rochii care de fapt sunt topuri! La cat Photoshop au mumiile alea pe ele ca te umfla rasul cand le vezi fetele alea cerate cred si eu sa arate hainele bine.Cand primesti hainele iti vine sa le dai pe foc la cat plastic si poliester au pe ele.Haine de doi lei cu pret de 2-3 ori mai mare pe site decat sunt in realitate.Cautati pe alte situri aceleasi produse la preturi muuuult mai mici! Am cumparat si eu de la ei insa m-au dezamagit.Si nu voi mai comanda in veci! Gabytzza Starshiner din cate stiu eu nu livreaza prin posta colete.Doar prin curierat rapid!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adela si eu cumpar de la ei de cand au aparut pe piata si chiar am spus ca sunt modele foarte dragute, iti da seama ca ma uit si la material cand cumpar ceva insa de ce sa platim mai mult decat face un produs din poliester pe care pe alt site il gasesti cu cateva sute de mii mai ieftin? Eu ii prefer pe cei de la dreamfashion mai mult pentru ca isi respecta clientii in plus de asta daca esti cumparator fidel nici bani pe transport nu mai pun, nu ca la starshiner.Cumperi marfa de peste 50 milioane si daca ai sa le spui ceva de rau nici macar nu publica in guestbook. Publica doar ceea ce vor ei.De pe alt site asemanator cu star, doamna de acolo mai pune si cate un cadou la clientele fidele, o bluzita sau altceva...starshiner ce face? Isi bate joc de clienti.Ai primit de ziua ta vreun cadou asa cum scrie acolo pe site? Sau macar vreun mesaj de felicitare? Fa compartie si cauta aceleasi produse pe star si dream si vezi ca acelasi produs e mult mai ieftin.Mai sunt vreo 7 situri asemanatoare cu star, adica au aceleasi haine insa muult mai ieftine! Uita-te si tu pe ebay si vezi toate hainele de pe star la ce preturi se cumpara si cu cat ne sunt noua vandute!
[url]http://cgi.ebay.com/......A_WC_Pants
[url]http://cgi.ebay.com/......s_Clothing
si exemplele pot continua...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curant mi-am comandat si eu, si-s foarte multumita...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici macar nu poti sa pui cele 2 siteuri in aceeasi propozitie! happy Degeaba draga anonima dreamul tau are preturi mai mari ca cei de la starshiner deschide ochii si ai sa vezi.
AI incercat cumva sa returnezi vreun articol pe site-ul acela dream si nu mai stiu cum? nu iti ofera nici macar aceasta posibilitate, asa ca lasa-ma. beji de aici cu el!
Din cate vad din mesajul tau nu esti clienta fidela la starshiners pentru ca ai afla ca dau cadouri iti garantez eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt clienta fidela a acestui site si doresc sa va spun ca sunt foarte multumita de produsele lor! Super calitate si foarte multe sunt unicate, nu vad la cei din jurul meu! Eu port marimea S si intotdeauna mi-au venit ff bine, la fel si cele onesize. Felicitari Starshiners!
Eu nu as cumpara niciodata de pe un site fantoma sincer! No offence dar dreamfashion face doar sa imite starshiners.ro degeaba ca nu reuseste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am cumparat de la dreamfashion.ro si chiar nu am avut nici o problema.Acelasi produse ca la starshiner sunt mai ieftine si chiar apar mai devreme.Si inca ceva am returnat o rochita si nu am intampinat nici o problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat de la ambele magazine.Si cei de la dreamfashion sunt f seriosi ( poti sa faci si retur! ). Ce difera fata de starshiners sunt preturile (aceiasi rochia cumparata de mine white angel 125 ron -dreamfashion.ro si 155 ron -starshiners.ro). concluzia o trageti voi fetelor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cate observ persoana anonima care tot sustine dream fashion este chiar doamna care vinde aceste articole.
Este clar vizibil ca adauga cate 2 sau trei posturi anonime una dupa alta fara sa isi dea silinta sa isi faca macar un cont.
Este pura reclama happy tot postul acesta este o reclama pentru siteul ei, mai ales ca nu a dorit sa dea numele altor siteuri care ma vand aceste articole! de aici va puteti da seama! Fetelor este alegerea voastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am cumparat o rochita de la star shiners si sunt foarte multumita...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele sunt super, eu mi-am cumparat o rochita pentru nunta de la starshiners si sunt foarte multumita, imi voi cumpara mereu de la aceasta firma, cristina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sti care e parerea mea despre site-ul starshiners, nu sunt seriosi deloc, una zic si alta fac...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dc nu merg site'urile starshiner si dreamfashion?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi place starshiner

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vazut haine care exista pe starshiners si la minunatele magazine cu 12 roni orice produs laughing asa ca de ce sa dati 140 roni pe o bluza care o gasiti la 12 roni sau eventual in miniprix la 40 ron... haine aduse din europa la pret de 10 ori mai mare asta reprezinta starshiners pentru haine frumoase recomand ebay victoriassecret etc unde cu 1 mil jumate iei calitate nu gunoaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal am tot facut comanda de pe starshiner, si iti spun sincer ca mi s-au potrivit toate articolele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am cumparat de pe niciunul, insa am vrut sa cumpar de pe dreamfasion o rochita si am trimis un mesaj cu o intrebare, dupa cum chiar ei mentioneaza... ca poti adresa intrebari daca vrei detalii suplimentare. Si nu mi s-a raspuns nici pana in ziua de azi, asa ca nu am mai comandat si nici nu voi comanda vreodata, mi-am facut parerea despre acest dreamfasion, o mare indolentza si lipsa de seriozitate, sincer eu nu ma incurc cu asemenea oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt produse f bune eu am comparat o gramada de acolo d pe amandoua

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut pe dream fasion o rochita care in magazin costa 49 de lei, iar pe site-ul lor costa 129 de lei! Va dati seama ce teapa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am cumparat pentru prima data in viata ceva fara sa probez ceva adica online de pe starshiner dar vreau sa spun ca arata beton chiar mai bine decat in poze. abia astept colectiile noi caci sunt super rochite si pe care nu le vezi peste tot ca la magazinele hong kong ce invadeaza orasele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am cumparat de curand, cam 3 saptamana, de pe star shiners rochia lotus jewel blue cu 900000 lei vechi. zilele trecute am vazut-o intr-un magazin, era identica, cu 500000.deci ...TZAPA! Si sunt dint-un oras mic, deci mai bine cauta-ti hainele in magazine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am comandat si eu ceva de pe dream, o rochie draguta dar nu mi-as mai lua niciodata! mai degraba mi-as face site si eu pentru ca am vazut in bazar la Suceava o gramada de haine promovate pe star/ dream la jumatate de pret! dupa cate am vazut chiar e o afacere profitabila pe timp de criza! si in plus tot noi platim transportul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stie cineva in cat timp ajunge comanda de la starshiner?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Starshiners sunt promti, mie mi-a ajus o comanda in mai putin de 24 de ore. happy Ma bucur ca au transportul cel mai ieftin 15 ron big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am comandat 3 rochitze de pe starshiner si sunt de o calitate foarte prosta nu se merita sa iti cumperi haine de pe net pentru ca poti avea parte de surprize foarte neplacute

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt o persoana care am comandat produse de la ambele site-uri.inafara de costumasul mayo chix bleu toate produsele comandate au avut defect de croiala: treningurile ready 4 sport(si am comandat si 4 nuante-teapa x4), topuri care vad ca nu mai sunt si nu mai stiu denumirea lor exacta, rochita care si ea vine aiurea, oricum ai incerca sa o aranjezi trebuie sa intru in ea neaparat deci nu stiu c sa zic.parerea mea este atunci cand intrati pe site si vedeti ceva ce va place in poze sa dati si sa vedeti tinutele in format video pentru ca va dati seama mult mai bine decat in poze.de multe ori mi-a placut ceva in poze si cand am vazut video mi-am schimbat parerea.inca o faza de care eu acum tin cont este aceea ca aca tinuta nu vine trasnet pe manechin, ireprosabil sau cum vreti inseamna ca pe o fata normala si ne-retusata in fotoshop s-ar putea sa nu aiba impactul dorit la probare.inca o chestie care am observat-o la ei este ca manechinele intotdeauna au hainele facute cat mai perfecte in sensul de scurte, stramte si perfecte astfel incat sa iti ia ochii iar tu cand comanzi realizezi la proba ca de fapt cea mai mica marime nici pe sfert nu este cat ar trebui sa fie de scurta, stramta etc...de exemplu la treningurile pe care le-am comandat. vroiam un trening cu pantaloni cu talie joasa si bluza foarte scurta. dupa ce am vazut modelul de trening in poze am zis ca este pe placul meu si am comandat.la telefon cand a trebuit sa confirm comanda am intrebat daca bluza este la fel de scurta ca a manechinului si mi s-a spus ca nu ca manechinul si-a ridicat bluza la sedinta foto.eh! m-am gandit ca asta este, o sa ma duc la croitoreasa si am sa modific bluzele si gata dar nu am fost sigura ca manechinul avea bluza ridicata in poza asa ca m-am dus la calculator, am intrat pe site la modelul respectiv si am avut dreptate:bluza nu era ridicata ci in poza croiala bluzei era de asa natura adica scurta.in fine...am fost sa le modific si nu a putut sa imi faca nimic din kuza ca trebuia sa imi taie din ea si era faza ca intra in buzunare(nu era o asa de mare problema daca nu era un buzunar mai js si unul mai sus)plus ca treningul a costat si o gramada si plus ce am mai dat la modificari.DECI este cu dus si intors. daca aveti noroc gasiti ceva frumos si care sa arate ca acolo, daca nu si chestia cu returnatul este adevarat ca poti sa le returnezi.nu asta este problema problema pentru mine este ca ma deranjeaza daca imi place modelul p care il vad in poza, il comand si nu este decat jumatate din ceea ce trebuie si trebuie sa il modific pentru ca imi plac culorile sau materialul dar croiala lasa de dorit.acum eu doar mi-am spus o parere-parerea mea din cele patite.totul cred ca tine de noroc.multumesc celor care au citit si parerea mea.

Alte răspunsuri