| laviniaerg a întrebat:

Fetelor (cele cu parul drept in special) cum procedati voi sa dati volum calotei? adica sa stea oarecum umflat. dau fundita :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau poti incerca o spuma de par. dupa ce ai spalat parul puneti putina spuma de la LOREAL in mana si da pe zona care vrei sa aiba volum. dupa usucate cu capul in jos si o iti garantez ca o sa ai volum in partea dorita cel putin 3 zilehappy. succeshappy

14 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Tapezi

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu il am foarte drept big grin Si cand vreau sa ii dau volum il tapez happyE cea mai buna solutiehappy

| Mina a răspuns:

Iti recomand sa il pui pe bigudiuri foarte mari, cand este putin umed. Asa se obtine volumul calotei. Usuci sau lasi sa se usuce singur daca ai timp, le scoti si aranjezi. Pare mai mult de munca, dar incearca macar o data sa vezi diferenta! Spor la treaba.

| adellina a răspuns:

Eu am parul drept si de fiecare data il tapez si il dau cu fixativ.

| dienuk a răspuns:

Il tapezi :*

| fluturasul a răspuns:

Cand iti usuci parul cu feonul tine capul in jos si da cu mana prin el in timp ce il usuci. Dupe ce ai terminat dal pe spate

| fluturasul a răspuns:

Dupa parerea mea tapatul parului nu este o solutie. Parul se deterioreaza si dupa va arata urat, se va incurca mult mai repede, iti va cadea mult par cand vei incerca sa il descurci si vei avea nu mai pierdut

| alexaalexandra a răspuns:

Usuca`l cu feonu si o sa ai volum sigur/

| Desirable a răspuns:

Poti sa stai cu capul in jos atunci cand ti'l usti cu foen'ul, la sfarsit o sa se fixeze si o sa aiba mai mult volum, sau ti'l poti tapa.

| deli02 a răspuns:

Sunt si tunsori care pot sa creeze acest efect.Eu am la feon un cap special pentru volum, care functioneaza foarte bine! Nu recomand tapatul prea des, deoarece distruge firul de par.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste un sampon sau balsam volumizator apoi aplica spuma doar la baza firelor de par dupa care usuci cu uscatorul si o perie rulou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heii. multumesc mult pentru fundita!big hug

Ai incercat varianta mea? A iesit bine?happy

Astept raspuns! happy

| .:.:.Sn0f0 eXtasy`.:.:. a răspuns:

PAi, il tapezi, doar asa vei avea un volum dragut si impecabil

| AiDa_5611 a răspuns:

Pai ori ti-l tapezi ori cand te usuci cu feonul ii dai o forma umflata...La mine merge mereu, imi sta parul umflat happy