| ѕтαяχωαяѕ a întrebat:

Ce tip de tunsoare face parul cu volum sa para mai rar si sa stea cat de cat mai drept si nu foarte umflat?

11 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Amesteca ulei de masline extravirgin cu cateva picaturi de ulei de ricin si aplica`l pe parul umed, de la radacina pana la varfuri. Maseaza`ti usor capul, apoi stai asa cam o ora dupa care te speli normal cu sampon. Bafta!

| xBya a răspuns (pentru xBya):

Stai ca am uitat esentialul laughing pardon. Lasa`ti parul lung si tunde`l in trepte daca vrei sa-i scazi din volum.

| ѕтαяχωαяѕ explică (pentru xBya):

La asta m-am gandit si eu. Am parul lung. Dar crezi ca un breton pe o parte ar arata bine cu o tunsoare in scari?

| xBya a răspuns (pentru ѕтαяχωαяѕ):

Daca ai parul cu volum asa cum ai zis, n`ar fi indicat breton pentru ca va fi de asemenea umflat, si nu stiu in ce masura ajuta si uleiul, bretonul fiind destul de scurt. Poti incerca un breton mai lung, cam pana la barbie, ca sa-l poti pune dupa urechi.

| Dexaa a răspuns (pentru ѕтαяχωαяѕ):

Daca ai parul des nu cred ca bretonul pe o parte te-ar avantaja. Mai degraba incearca un breton drept.happy

| Dexaa a răspuns:

Hey! Trebuie sa-ti filezi parul (adica sa-l raresti). Cand mergi la coafor, ii spui aleia sa ti-l rareasca, iar dupa te poti tunde cum vrei. Sau, mai poti incerca sa te tunzi bob ca pentru aceasta coafura trebuie sa ai parul destul de des. Baftaa!

| Jozefina a răspuns:

Parul lung.insa dac ai tunsoare scurta poti utiliza ceara de par, nu pui mult insa cit de cit il aranjeaza si nu e umflat...dar de fapt nu conteaza tunsoarea, totul depinde de ceea cum iti este parul tau...parul lung e mai greu si e mai drept, dar depinde de al tau cum este, sper ca am ajutat.

| SweetCristina a răspuns:

Depinde de parul tau cum iti este!

| Rsganne a răspuns:

Nu trebuie neaparat s aiti tunzi parul, asa nu scapi de problemele parului tau, sa zic asa. Poti folosii o masca de par cumparata sau preparata de tine. Cheers!

| PiticaLuii008 a răspuns:

Frizura BOB crede-mă eu o am :*!

| CoSmInUkA a răspuns:

Ai putea încerca o tunsoare în scări, dar nu garantez 100% rezultatul.