| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, cu ce culori va place sa va faceti unghiile? Daca aveti o anumita nuanta preferata, puteti pune si link.

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde se situație, de la cele naturale (culoarea pielii) până le cele închise, mate sau sidefate, simple sau desen, etc.
La mulți ani!
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. La mulţi ani!
Îmi place foarte mult nuanţa aceasta :
http://www.google.ro/......tp?/imgres r:7, s:0&biw=1003&bih=467
O seară plăcută :)!

pa, pa.

| Bacteriuță a răspuns:

Mi-a placut aproape tot ce mi-ati zis, insa voi da funda doar celei careia mi-a dat NUANTE. eu asta am cerut, nu modele. Multumesc oricum, va dau voturi cu Folositor, pentru ca sunt folositoare XD. Nu acum, dar altadata da.

| SandraPhantomhive a răspuns:

Hey!
Buna.
EXista multe culori frumoase, depinde de ocazie.
Sa incepem: Pentru scoala, te sfatuiesc sa ti le faci French si sa dai apoi cu lac de unghii peste.
Daca vrei pentru o petrecere, cea mai frumoasa culoare ar fi alb sidefiu, apoi lipesti niste stickere de unghii, de preferat negre.
Daca ti le faci pentru o iesire in oras cu prietenii, poti sa ti le faci albastru deschis (mai deschis ca cerul), apoi dai cu lac de unghii.
Daca vrei sa ai o manichiura funky, fa-ti fiecare deget intr-o culoare diferita. (este la moda, dar nu folosi culori puternice).
Un alt model foarte tare este sa ti le faci french, dar in loc de alb...sclipici!
Oricum, gasesti aici multe modele haioase:
http://www.manichiura-perfecta.com/modele-manichiura
Fundita```? :D

| LarisaAndreea a răspuns:

Mie imi place sa le fac negre sau rosii, imi sta suuper bine. Si ador si maichiura frantuzeasca:X

| Sophie a răspuns:

Eu ma dau cu lac in aceasta perioada... eventual un model. Iar vara nu mai pot de culor deschise si vii! Folosesc portocaliu, moc, albastru, galbven, etc.Nu uita sa le folosesti la o imbracaminte adecvata.Gen albastru la niste blugi si un top alb, CU niste tenesi albastrii cu albsmug. Parerea meabig grin

| alyna24 a răspuns:

Mie imi place manichiura frantuzeasca si ca culori prefer roz, visiniu si argintiu.

| KissGirl_9740 a răspuns:

Majoritatea fetelor aleg culoare negru pentru ca este foarte populara in acest timp... Dar imi place sa aleg culori mai vii : roz, rosu si altele. Dar daca vrei o manichiura simpla alege un alb sau culoarea pielii sau o manichiura frantuzeasca...