| mrox91 a întrebat:

Fetelor, cum scapati de firele crescute sub piele? Eu am incercat prin exfoliere, insa nu prea a dat rezultate. sad Alte metode sau produse care stiti ca sunt bune?

2 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Un gel exfoliant inainte de dus, burete loofa sub dus, freci pana simti ca te ustura pielea si se inroseste... stiu, am trecut si eu si inca mai trec prin momentele astea sad. Nu scap niciodata in totalitate de ele, dar daca "ma tin de treaba", in sensul ca le frec mereu, se diminueaza considerabil... asta e, n-avem ce face.
Ai grija insa, in timp poti ajunge la foliculita!
Consulta un dermatolog!

| rosto a răspuns:

Am incercat si eu prin exfoliere, mai am putin si pe picioare ma dau cu patra ponce ca nu se mai poate laughing si eu am tot feluri de geluri de dus abrazive, mi-am luat si o manusa abraziva si degeaba. le mai scot cu acul :-s