| Gabriela_Ariana_1998 a întrebat:

Stiti produse bune de tratare a semnelor lasate de acnee?
Vreau doar exemple de produse pe care le-ati incercat si au dat rezultate!
Funda!

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca e vorba de pete, se rezolva cu exfoliere.
Daca e vorba de cicatrici din alea adanci, poti sa incerci toate cremele de pe lumea asta ca nu o sa se duca niciodata laughing numai peeleng-ul chimic le mai rezolva laughing

| Iunix a răspuns:

Cremă de gălbenele pe fiecare zi.

| Aurora99 a răspuns:

Buna ziua! As putea sa va recomand sapunurile solide precum Sebium, de la Bioderma sau Clear face pentru ten acneic, de la Sebamed.Am incercat si gelul antiacneic Cleanance, de la Avene, dar are o formula prea usoara pentru mine.Momentan folosesc masca de curatare pe care o folosesc zilnic Gentle Scrub clear face, tot de la SebaMed.are ph-ul 5, 5, usor acidic si curata inclusiv acneea, punctele negre si pe cele albe.este unde va pe la 40-50 lei, din cate imi amintesc.Va recomand masca, in special, intrucat este incredibil de eficienta impotriva multor imperfectiuni chiar si pe o piele extrem de sensibila.O zi buna!

| RRoberto2018 a răspuns:

Gabriela draga, nu da cu nimic, o sa iti treaca intr-o zi-doua si nu o sa se mai vada nimic.

| AnneCyntia12 a răspuns:

AurDerma, crema de galbenele. Foarte bine ca iti tratezi acneea! cam greu, dar bafta in continuare.

| Miruna19miru a răspuns:

Sa stii ca astea trec in timp. iti recomand sa te freci pe fata cu zat de cafea sau malai ca sa iei pielea moaprta de pe fața, astfel in timp o sa se mai duca acele semne.