| Drinni a întrebat:

Fetelor, daca ati pleca in vacanta doua saptamani intr-un loc caldurros ce ati pune in bagaje? cel mai amplu, lung, bun si folositor raspuns primeste funditahappy.

Răspuns Câştigător
| patty32 a răspuns:

Hei, uite, eu am un "alfabet" de cand am aflat ca plec in tabara laughing
big grin
Acte, bani, chei masina
Adidasi
Aparat filmat
Aparat foto+incarcator
Aparat de epilat big grin
Aparat tintari+pastile
Batiste de hirtie
Blugi
Bluza mineca lunga
Carti, reviste de citit
Chiloti
Ciorapi
Cleste unghii
Costum de baie
Costumase
Deodorant
Farfurii plastic
Forfecuta unghii
Fusta
Gel de dus
Ghetute
Halat de baie
Jachete
Lanterna
Minge
Ochelari de soare
Pantaloni lungi
Pantaloni scurti
Pantofi
Pasta dinti
Pelerina ploaie+cizme de cauciuc
Periuta unghii
Periute dinti
Pieptan
Pistol cu apa
Pix, creion, hirtii
Prosoape mari
Prosoape mici
Prosop plaja
Pungi pentru. hainele murdare
Punga in masina, care sa fie la indemina big grin
Rochita
Rogojini
Sampon
Sandale
Sapun+sapuniera
Sepcute
Servetele la cutie
Servetele umede
Sigurante priza
Slapi + slapi dus (Eu am o pereche de slapi din cauciuc pe care-i folosesc la dus - nu-mi place sa-mi pun picioarele in dus/cada in locuri straine)
Slip
Sosete
Sutiene
Telefoane+incarcatoare
Tricou plaja
Tricouri
Trusa unghii
Umbrela plaja
Umbrela ploaie

9 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Ochelari de soare
Palarie
Creme de protectie solara
Evantai
Vreo 2-3 costume de baie
Bani sa-ti iei multe lichide laughing

| Drinni explică:

Heihappy...multumesc pentru raspunsuri.anticipathappy:*

| Marutza a răspuns:

Pai: muuulte haine (fuste, pantaloni scurti, maieuri, tricouri cu maneca scurte, o pereche de blugi/pantaloni lungi, doua tricouri cu maneca lunga, o geaca subtirica, 1-2 jachete, rochite, 2-3 rochite de plaja, 2 costume de baie, o pijama, chiloti, sosete (cateva doar));

incaltaminte: o pereche de adidasi/tenesi, 2perechi de sandale, o pereche de papuci de plaja si daca mai vrei tu neaparat sa-ti iei ceva...happy

in borsete: o periuta de dinti, o pasta de dinti, o crema de plaja cu FPS 15-pentru corp, o crema de plaja cu FPS 30-pentru fata, o crema dupa plaja, si daca vrei o crema de bronzare accelerata, deodorant, crema de corp, sampon, balsam, perie, o crema de maini, un balsam de buze, parfum, demachiant, discuri demachiante, betisoare de urechi, 1gel de dus sau 1sapun.

altele: uscator de par, placa(daca ai nevoie), machiaje (daca folosesti neaparat), 1-2 carte/carti, ochelari de soare, o palarie daca vrei, aparatul foto, camera video, incarcatoarele de la electronicele pe care ti le iei, mp3-ul/iPod-ul sau castile de la telefon, reviste, 1prosop de plaja, 1 prosop pentru corp si unul pentru fata/par, niste medicamente (paracetamol, strepsils, algocalmin, etc.), arici/clamute pentru par.

+chef de distractie, bineinteles!

Sper ca nu am uitat nimic big grin. Vacanta placuta!

| ClaraZ a răspuns:

Rochite

Costume de baie

Lenjerie intima

Slapi

Sandale

O gentuta

Fond de ten

Tus de ochi

Rimel

Un gloss de buze

Pieaptan

Placa de intins parul

Ondulatorul

Elastice de par

Incarcatorul pentru telefonlaughing

Ochelari de soare

Lotiune pentru protectie

Gel de dus

si ma mai gandesclaughing

| яubic a răspuns:

Deci tot ce mi-ar trebui.
Incepand de la :
Piaptan
Periutaa de dinti
Pasta de dinti
Sampon
Balsam de par smug
Gel de dus
Betisoare pentru urechi
Lotiune tonica smug
Unghiera
Prosoape [mici si mari]
Haine
Lenjerie intimaa
Si pentru noptile albe smug :
Rimel
Farduri
Parfumuri
Fond de ten
Ojee
Creion de ochi
Agrafe, cordelute
Genti
Incaltaminte
Bratarii
Inele
etc etc

| яubic a răspuns:

Funda? happy

| florina_4939 a răspuns:

Pai sunt foarte multe de luat...
in general:
lenjeria intima
periuta de dinti
pasta de dinti
costume de baie
multe haine
trusa de machiaj
prosoape
papuci
parfum
bijuterii
gentute de plaja
crrema de soare
balsam
sampon
gel de dus
ochelari de soare
palarie

si multe altele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino cu mine in Antalya!

| Nikoletaaaaaaa a răspuns:

Costumu de baie. daca as merge unde-va la mare. pantaloni scurti, tricouri, fuste, papuci, balerini,