| bluesky a întrebat:

Fetelor, mergeti machiate la scoala? Eu ma machiez cu rimel, creion negru de ochi si balsam de buze cu putina culoare, e OK?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

pai tie sa-ti convina...
eu ma machiez mai strident si cu mult negru pentru ca imi scoate ochii (albastrii) in evidentza... aaaaa e foarte ok (cred) faza e ca daca punctul tau "forte " sunt buzele at pe ele trebuie sa le pui in valoare iar daca ochii at, ei bine ochiibig grin...
UN SFAT: daca iti "incarci" ochii, las-o mai moale cu buzele si viceversabig grin
SUCCES!

27 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da e ok!love struck
Asa fac si eu happy Exact la felwinkinglove struck

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu mă machiez. Nu aş avea timp pentru asta dimineaţa când trebuie să ajung la şcoală. Şi oricum nu am nimic de ascuns şi nu vreau să par altfel decât sunt. Folosesc machiaj foarte rar.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Atata timp cat machiajul e discret, e ok.Se stie ca ce e mult strica...imaginii persoanei respective.

| Deea a răspuns:

Eu la scoala nu ma dau decat cu creion de ochi si luciu d buzehappy
cu rimel nubig grin

| hamsterx a răspuns:

Da! cel mai ok pentru scoala, si eu sunt la fel ca tinehappy

| viatadecacatt a răspuns:

Da si eu ma machiez, imi dau cu tushttp://assets.acasatv.ro/......ze1.jpg,cu rimel si pentru buze cum folosesti si tu un balsam cu putina culoare.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
Si eu ma machiez la scoala...:d
De obicei cu fard de pleope roz sau mov, rimel si fond de ten:d

| n0name a răspuns:

J eu ma machiezbig grin cu putina baza de machiaj coloratalaughing inventie noua de la avon:d din aia clear skintongue niste fard de ploape maro f.deschis:X culoarea cea mai naturalabig grin si un roz fucshia deschis pentru buze:X

| madycoco a răspuns:

Si eu ma machez la scoala... dar nu foarte tarebig grin rimel, fard cateodata, putin fond de ten si putin anti-cearcan ca invat dimineatabig grin si un ruj deschis. pup

| i.love.me a răspuns:

Eu imi pun doar fond de ten si rimel.:")

| Ionutzsa a răspuns:

Pai cam la fel fac si eu! ma machiez cu un creion fard de obicei sau un creion colorat, rimel, luciu, cateodata ma dau si cu fond de ten + putina pudra, depinde big grin. Cu creion negru nu ma machiez apropare niciodata. De ce? pentru ca sunt blonda inchis, am tenul deschis si ochii verzi-albastrii si mi se pare ca arat un pic cam prea "emo" cu creion negru.

| MikyMi a răspuns:

Atat timp cat nu folosesti prea mult e ok... dc nu incerci doar cu rimel si un pic de culoare? Eu as zice sa renunti la creion, o sa pari mai naturala fara creion.Sa fii frumoasa si nu uita mai naturala!

| xibalba a răspuns:

Rimel nu folosesc, fard de pleoape nu folosesc, fond de ten nu am nevoie( nu am cosuri pe fata, etc) doar creion negru de ochi folosesc, dar ff putin si balsam de buze incolor, sa nu imi crape buzele de la frig sau mai stiu eu ce. Si cam atat.

| Ancutsa a răspuns:

Buna :*

E Ok asa acum depinde daca nu folosesti prea mult creion >big grinbig grin

| AdaIoana18 a răspuns:

Este foarte Ok si mie imi place sa merg machiata la scoala cui i-ar place sa nu fie machiata? Pentru asta esti fata sa te si machiezi sa pari mai feminina. Te-am pupat!kiss kiss

| radu a răspuns:

Sunt baiat si nu prea stiu ce sati zic dar. cred ca. trebuie sa te machiezi cat mai putin uni profi/profe au ceva cu lucrul asta din cate am observat.si oricum cu machiaj sau fara. tot frumoase suntetiwinking

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Dc sa nu fie ok...eu una:folosesc fond de ten, un lipstick, rimel si ma mai dau cu un ruj roz bombon in obrajilaughingpe pometii.stiu ca suna'' dar rezista mult mai mult decat pudre saua lte minuni.si nu, pare incarcat deloc daca stii cum sa te dai discret si frumosbig grin

| ioana_5244 a răspuns:

Da e ok.de obicei la scoala nu trebuie sa mergi machiata strident. un machiaj de zi este ft ok. poti folosi si putin fard(o culoare deschisa)papa :*

| Laura_5858 a răspuns:

Well, atunci cand am cearcane ma dau cu corector, in rest nu ma machiez, poate doar strugurel ca sa nu mi se usuce buzele.

| Yarinn a răspuns:

Da, si eu merg asa la scoala, dar ma dau si cu fond de ten si pudra si cu un fard natural pe pleoape, intr-un strat foarte subtire.

| maria1992 a răspuns:

Eu sunt in clasa a 11-a, ma mai fardez cu roz-mov-gri, si uneori ma fac si eu cu creion negru pe peloape, asa putin, sa fie mai interesant.Rimel nu folosesc pentru ca nu am nevoie( am genele f luni si negre), ma mai dau in obraji cu blash roz, natural, pentru ca sunt palida, si pe buze cu un luciu simplu, care sa nu sara in evidenta.Si cum esti tu e ok. Te pup:*

| ydaflory a răspuns:

Perfect! Mai mult nu cred ca trebuie si nu pentru faptul ca esti scolarita, ti-o spun din propia experienta. Si eu ma machez.Machiajul trebuie adaptat.Nu te poti machia la scoala cu mult sidef si fard si ruj si fond de ten si, si, si...Asa mai natural. Te poti documenta din reviste. Te sfatuiesc sa folosesti produse de calitate si sa verifici cu atentie ce scrie pe ambalaj, e foarte important. Machiazate asa cum crezi ca te caracterizeaza, nu exagera ca sa nu pari vulgara. Daca iti pui in valoare ochii si alegi un machiaj accentuat, atunci foloseste un ruj si putin glos natural. Florentina.

| poechce a răspuns:

Dacă nu exagerezi cu acel creion negru, este foarte ok.
Ai grijă, unii profi sunt foarte exigenţi şi. ai grijă!
:*Te pup!
Baftă multăăăă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte ok, si eu merg machiata la scola si exact la fel ca tine fac dar folosesc luciu de buze sau ruj deschis... te-am pupat:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bine asa.happy
daca iti mai pui un pic de o culoare mai deschisa pe la ochi...ar fi perfectwinking!
la buze... daca ai buzele mai subtiri da. ti cu mai mult balsam de al tauwinking
daca ai buzele grosutze... iti dai cu foarte putin gloss sau balsamhappy. ca altfel. ti se vad buzele foarte uleioase sau uscate.>>groase>uleioase-subtiri>uscate...happy

| KiSsRoXiii a răspuns:

Paiiii...eu ma dau cu fond de ten, rimel si balsam de buze :X Da foarte bine cum te faci si tu!