| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, purtati unghii false? Daca nu, ati purta? De ce/de ce nu?

Răspuns Câştigător
| Barajag a răspuns:

Atata timp cat unghiile mele nu au defect si au aspect placut, nu as vedea de ce sa mi le ascundbig grinIn plus nu sunt impotriva celor care isi pun unghii falsehappy

11 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Nu port unghii false si nu as purta niciodata din simplul motiv ca nu le suport. Urasc falsurile. Avem si noi unghii si care cresc chiar foarte mari si frumoase.

| Nimic special a răspuns:

Unghile cu gel strica unghia o face praf si sunt destul de scumpe si ca sa le intretii la 2 saptamani. Mama mea purta unghii cu gel dar nu se merita. Cel mai bine e sa fii naturala. Eu sunt foarte norocoasa am unghiile mari, frumoase, nu se rup. Ele sunt comoara mea:X

| piciuk a răspuns:

Sincer. nu imi plac deloc unghiile false. ale mele cresc si singure si in plus te costa o gramada de bani sa te duci sa le pui apoi sa le umpli si tra-la-la. bine daca vrei sa arati altfel cand e o ocazie speciala da, dar mai micute, unghiile acelea lungi fac fetele sa arate ca niste vampe. fara suparare da' sunt de prost-gust straight face

| Ana a răspuns:

N-am purtat si nici nu o sa port, pentru ce daca am unghiile oriqum frumoase, nu vreau sa le stric.

| DiDi a răspuns:

Te referi la unghii false, sau la unghii cu gel?
Nu, nu port unghii false si nici n-as purta. Nu vreau sa-mi distrug unghiile, mai bine naturala.happy

| micurutza2005 a răspuns:

Niciodata nu as purta e cea mai mare prostie si trauma pentru unghii le distruge si nu mai sunt sanatoase unghiile trebuie sa respire nu sa fie acoperite cu tot felul de lipiciuri pentru a fixa unghiile false si de lacuri care le distrug structura dupa parerea mea nici lacuitul zilnic nu e sanatos pentru ca acel lac contine si multe substante toxice, chimice pentru unghii ar trebui data doar cand mergi undeva sau hai sa zic duminica si atunci inainte de a aplica lacul sa se dea un strat din acela transparent cu vitamine care sa protejeze unghia si va ramane si curata dupa ce dai lacul colorat de pe unghii jos la fel si inainte de a aplica lipiciul ala sau ce e pentru. unghii false sa se aplice inainte acel strat protector transparent, deci nu sunt de acord cu infrumusetarile astea de unghii care le fac mult rau poti avea unghii frumoase si sanatoase si date doar cu acel lac transparent mai putin nociv taiate o forma frumosa, nu prea lungi si curate arata mai bine naturale si sanatoase, lasa-le sa creasca natural si ai grija de ele si vor arata mai bine decat" ghearele" acelea artificiale de animal, zic eu happy

| ela23nice a răspuns:

Am purtat si as mai purta

| HoopaScz a răspuns:

Si mie mi se pare o prostie adica strici unghiile doar asa nu mi se pare o schestie prea GROZAVA IN FINE

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca am nevoie sa port si nici in viitor nu voi purta
mi se pare o prostie:-|

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

MA refer la cele cu gel. Nu sutnetid e acord nici in situatia in care nu poti avea unghii naturale mai lungute deoarece acestea se rup? SI atunci iti pui din alea cu gel, dar nu lungi, ci cat mai simple si mai natural posibile.

uitati aici la ce ma refer http://images01.olx.ro/ui/2/03/24/18749924_1.jpg

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca dai cu vopsea saten inchis peste parul brunet, se prinde si se vede uniform? nu vreau sa ma decolorez