| miebinefaratine a întrebat:

Fetelor, voi ce a-ti alege sa vi se faca unghiile de cineva sau sa va cumparati voi ce trebuie lampa, pila electrica etc si sa vi le faceti voi singure?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fereasca sfantul!laughing) Clar sa mi le faca cineva, nu as avea rabdare sa invat sa le fac eu si nici nu sunt o persoana migaloasa. De-abia am rabdare sa o tund pe mama. laughing

| PeFuga a răspuns:

Aleg sa mi le faca cineva care se pricepe din mai multe motive:
1. Tehnicianul investește in materiale de calitate. Făcând unghii in fiecare zi isi scoate banii. Eu nu mi-as permite sa îmi cumpăr cele mai bune materiale pentru moftul propriu, si mai ales sa îmi iau o gama larga de culori.
2. Experienta. Acea persoana are cursuri si face unghii de 10 ori pe zi. Eu as avea doar experiența propriilor unghii, care cu siguranta nu m-ar ajuta pentru a face unghii perfecte.
3. Timp. Chiar daca as prefera sa învăț si sa exersez pe unghiile mele, as lucra încet si as reface des, astfel încât mi-ar lua ore întregi, pe când altcineva ar face aceeași munca in jumătate de ora-o ora.
4. Cand imi fac manichiura vreau sa ma relaxez, nu sa îmi bat capul.

| DariusHabsvha a răspuns:

Scuze ca raspund eu.Nu sunt fata dar eu iti recomand sa mergi la un specialist care sa ti le faca