| Alexaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Fetelor, voi pe candura asta ca sa nu transpirati atata, ce deodorant folositi? Eu le-am incercat mai multe si nici una nu e eficienta straight face Plz. ajutati`ma

Răspuns Câştigător
| nutty a răspuns:

Si eu am incercat fooaaarte multe deodorante. mai ales de la oriflame si avon, si la mine pot sa spun ca nu si-au facut deloc efectul.In general cele lichide sunt doar pentru a elimina mirosul, nu si transpiratia.Acum folosesc rexona si chiar e bun.Prefer sa port maiouri albe din bumbac, sau tricouri, dar neaparat din bumbac.Si dusurile dese sunt esentiale.Incearca sa nu mananci multe E-uri( dulciuri...bla bla) si sa bei sucuri naturale.si legume si fructe proaspete.stiu ca poate suna stupid, dar organismul chiar are nevoie de ele, si au efect si asupra transpiratiei. Sper ca am reusit sa te ajut. Bye :*

16 răspunsuri:
| Messyhair a răspuns:

Eu am de la Eucerin.
Este bun, nu contine alcool.
Mi l-a recomandat medicul dermatolog.
Daca mirosi as aun pic capacul miroase putin urat, dar cand iti dai pe piele nu are niciun miros, tocmai pentru ca este mai natural nu cu toate chimicalele pe care le contin alte deodorante.

| madalinutza a răspuns:

Hey.
eu zic ca nu are rost sa folosesti toate prostiile de la oriflame si de a avon.
pentru ca nu sunt eficiente
te dai cu ele si dupa 5 minute nu mai simti nimic.
nu is fac efectul
dupa mine cel mai bun deodorat pentru transpiratie este Lady Speed Stickbig grin
pentru ca tine foarte multhappy

| Ioana1984 a răspuns:

Buna in primul rand depinde de fiecare, poate mie imi trece transpiratia cu acel produs si la tine nu, depinde de fiecare. Dar sa stii ca pe caldura asta poti face si alergie la piele de la prea mult deodorant, tot mai sfant a ramas apa si sapunul, parerea mea.

| Simona a răspuns:

Garnier :*

| aangelia a răspuns:

Sincer, eu nu transpir cu lady speed stick

| luna a răspuns:

Poate sunt mai,, invechita"dar folosesc pudra de talc. E mai eficienta ca oricare produs ccosmetic.

| Georgiana2905 a răspuns:

Asta ar fi cel mai bine sa discuti cu un medic. Eu una folosesc produse de la Dove. Acum, fiecare cu ceea ce i se potriveste!

| ioana_6413 a răspuns:

Eu am unul de la dove, e foarte bun.happy

| virtuallove a răspuns:

Daca ai pielea sensibila incearca fara alcool, dar sa fie deodorant. Ai grija cu anti-perspirantele. Specialistii spun ca ele blocheaza porii pentru a oprii transpiratia si se formeaza noduli. Am o cunostinta care are cancer la san. Primul lucru care a intrebat. o cand a mers la medic a fost daca foloseste anti-perspirante si a sfatuit. o sa nu mai foloseasca.

| Theola a răspuns:

Buna.Incearca nivea dry comfort regleaza transpiratia sau pentru ceva mai bun intreaba in farmacii pentru produse gen Iwostin, asta e bun si fara miros.happyO vara palcuta si succes la scoala:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clinical Protection de la Lady Speed Stick cred ca cel mai grozav deodorant. sa il folosesti cu incredere. fara urme albebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clinical Protection de la Lady Speed Stick cred ca cel mai grozav deodorant .sa il folosesti cu incredere .fara urme albebig grin

| ღÐeeaĠoneČrazyღ a răspuns:

Deodorant antiperspirant roll-on Giordani Gold
Il gasesti in cataloagele de la Oriflame, pe mine sincer ma ajuta, nu miros a transpiratie deloc, iar daca te dai si il lasi sa se usuce, nu pateaza hainelewinking si costa doar 10, 99 lei
Baftakiss

| alexa141 a răspuns:

Eu zic sa flolsesti nivea, rexona.dove si garnier.sa nu folosesti de la avonstraight face eu sunt reprezentanta avon... dar ot nu folosesc spray-uri si seastea...doar parfumuri si restu.deo-roll-urile alsa pete albe pe haine[ma refer la cele de la avon]happyfundita nu dai?hee hee

| christina_7344 a răspuns:

Sunt bune cele de la avon si cele de la oriflame

dar si rexonawinking

eu cu din astea ma dauwinking

| zanik a răspuns:

Incearca de la garnier sunt foarte bune...io folosesc de ceva vreme si pot spune ca da rezultate...:*:*