| simona_1872 a întrebat:

Am si eu o intrebare fetelor! sper sa ma ajutatihappycare este cel mai bun deodorant pe care il folositi? dau funda celui mai detaliat raspuns happymersi!

5 răspunsuri:
| teiube a răspuns:

Ce este transpiratia? Transpiratia excesiva reprezinta eliminarea sudorii prin porii pielii. Sudoarea este secretata de catre glandele sudoripare sub influenta diferitilor factori: temperatura exterioara si efortul fizic (ea serveste atunci la eliminarea unui anume numar de calorii si la restabilirea echilibrului termic al corpului), emotiile si diverse stresuri (mecanismul stresului fiind in acest caz pur nervos).

Dar ce se intampla cand o functie normala a corpului se deregleaza si aduce efecte negative? In cazul de fata, are loc o crestere anormala a secretiei sudorale, iar transpiratia excesiva provoaca o situatie jenanta care cauzeaza umiditate in exces si chiar mirosuri neplacute.

Hiperhidroza se defineste prin transpiratia excesiva, sau mai simplu spus, cresterea anormala a secretiei de transpiratie de catre piele. Hiperhidroza reprezinta termenul medical care descrie transpiratia excesiva fata de cea necesara in mod normal pentru reglarea temperaturii corporale.

Daca te confrunti cu una din situatiile de mai sus, iar orice deodorant de pe piata nu reuseste sa te multumeasca, iti recomandam sprayul antiperspirant ODABAN. Acest produs este recomandat de catre medici dermatologi si farmacisti din lumea intreaga.
Bucura-te de sanatate la tine acasa, cu un antiperspirant de incredere.

Poti comanda acum un ANTIPERSPIRANT ODABAN SPRAY din shopul nostru online.
Antiperspirant, deodorant, pentru a scapa de transpiratia excesiva, hiperhidroza. Cumpara antiperspirant, deodorant
eu personal nu recomand utilizarea antiperspirantelor, din mai multe motive:
1. in primul rand, in toate cazurile de cancer la san, prima interdictie cosmetica este antiperspirantul, deoacere compusii de aluminiu pot provoca, dupa cum amintea si toia, formarea chisturilor, si in directia asta sunt o serie de fapte ce pot fi analizate: faptul ca peste 70 % din chisturile de pe sani apar in zona subaxilara, faptul ca la barbati nu este prezent cancerul de san (pentru ca de obicei ei nu se epileaza), etc. daca va intereseaza, am sa scotocesc prin arhiva mea dupa un articol destul de interesant
2. am constata pe propria mea piele: sunt alergica, asa ca am schimbat vreo 20 incercand sa gasesc unul la care sa nu fac alergie, inclusiv cele cu pH neutru, din farmacii, dar nimic. am gasit de curand un fel de antiperspirant de la lush (au foarte multe produse cosmetice la kg, ca sapunul de casa) si vad ca ma impac bine cu el, dar nu are nici parfum, nici colorant, nimic

| Ddenise211 a răspuns:

Pai Rexona lasa urme happy.Am avut un timp de la B.U dar era doar mirosul de elhee hee am incercat si de la Lady's,Infinity, Avonbig grin...cel de la Adidas e foarte bun iar cel de la Lady Speed Stick la felhappy, Si Garnier e bun dar eu iti recomand Adidas sau Lady Speed Stick happy.Pt mine au functionat si sunt bune big grin. Funda?batting eyelashes

| TeChişÎnFreză a răspuns:

Eu folosesc Adidas si e foarte eficient :].

| Silviix3 a răspuns:

Buna!
Eu am Nivea Invisible si e foarte ok.
Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele de la Garnier sau Nivea sunt bune, dar cele mai bune sunt Rexona.