| flytoheaven a întrebat:

Fetelor vreau sa imi fac o tunsoare, stiu ce tunsoare sa aleg dar nu stiu daca sa imi filez parul sau nu.nu il am des dar nici rar si fata care ma tunde a zis ca sa nu il filez pentru ca e bine asa cum e dar imi place cum arata o tunsoare filata.am auzit ca se despica firele mai tare atunci cand parul e filat e adevarat? sa il filez sau nu?

4 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Dacă nu ai părul prea des ai toate șansele să-ți iasă tunsoarea pe care vrei să ți-o faci,pentru că nu trebuie filat prea mult,și da,este adevărat că în urma acestei operațiuni,firele de păr se cam despică,devin mai fragile și mai subțiri.Dar,așa cum spuneam,dacă nu este o filare exagerată, poți, zic eu, aborda cu încredere o asemenea tunsoare.O perioadă. Apoi mai vezi tu, mai tai puțin din vârfuri, cum este și indicat dealtfel, și totul poate fi ok.

Răspuns utilizator avertizat
| gdez a răspuns:

Nu ti-l fila! ramai si cu cateva fire de par, si da, se toceste mai repede parul filat

| xoxomadyxoxo a răspuns:

Mai bine nu il filezi ca ti se despica parul foarte tare