| anonim_4396 a întrebat:

Fonditza! pentru ceilalti vot! am si eu o problema.am pistrui si nu stiu cum sa scap de ei.am auzit ca e bun sa dau cu lamaie dar lamaia nu e pentru cosuri? vreau niste solutii dar fara raspunsuri cum ar fi: cauta pe net si din astea... vreau niste creme pe care sa le pot face eu acasa...

Răspuns Câştigător
| chocolate_9616 a răspuns:

Salut Dreams! Te sfatui sa eviti contactul cu soarele (dar e practic imposibil), daca vrei crema fa-ti una din iaurt, suc de lamiie si drojdie de bere si apa oxigenata / sau rondele de castraveti proaspeti in lapte / sucul de frunze de patrunjel (dimineata, seara inainte de culcare) /o lingurita suc de lamiie, o lingurita glicerina, o lingura apa oxigenata (de masat)
Dar ca sa treaca pistruii trebuie sa ai si o alimentatie corecta bogata in vitaminele C si PP

(in plus toate sfaturile sunt si contra petelor)
Sper ca team ajutat.Bafta!

1 răspuns:
| Plague a răspuns:

Uhm...doar parerea mea, dar poate te intereseaza: pistruii nu sunt urati (cel putin nu in cantitati exagerate.ca mai sunt si nefericiti care sunt complet acoperiti de pistrui). Dar daca sunt putini, nu are rost sa te stresezi din cauza lor...