| Cursed SeaL a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca nu va suparati cu ce ma pot da, creme, uleiuri, leacuri fcte acasa etc sa scap de niste cosuri enervante. dau fundita

Răspuns Câştigător
| DemonicBlood a răspuns:

Eu am scapat de cosuri tot prin intermediul utilizatorilor de pe TPU, eu iti recomand sa incepi asa:

- Du-te la farmacie si cumpara ZINERIT ( costa in jur de 33RON )
- In fiecare zi sa te speli pe fata cu apa calduta ( 4-5 ori pe zi )
- Dimineata cand te scoli sa dai cu zinerit si seara inainte de culcare iar apoi sa te dai pe fata cu propria URINA, desi pare foarte scarbos iti garantez 100% ca functioneaza!
- Nu mai manca prostii gen ( cipsuri/shaorme/hamburgeri )
- Incearca sa eviti cat mai sa iti atingi fata cu mana cand esti murdar/transpirat, asta le infecteaza si mai rau!
- Multa rabdare
Eu am 16 ani si rar mai am un cos!

9 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Incearca cu lamaie: da-te cu putina zeama de lamaie pe zona afectata
- poti sa iti pui felii de castraveti pe fata si sa le lasi cam 10- 15 min.
- o masca cu miere de albina.
Succes!

| Onutssa a răspuns:

Eu am fost la farmacie si mi s. a recomandat Cutaden...si sunt multumita de acest unguent

| StopTheWar a răspuns:

Poti sa te duci la o farmacie si sa ceri o crema pentru cosuri.Nu costa foarte mult.pana in 10 lei.Succes!

| DemonicBlood a răspuns:

Da, si stresul iti poate cauza cosuri! Dar chestia cu "Daca te indragostesti iti apar cosuri" sau "Daca ai prietena iti trec cosurile" sunt niste porcarii! Si nu uita, fara mancaruri de la fast-food!

| DemonicBlood a răspuns:

Cutaden nu tine decat 1-2 saptamani. Tenul fetelor e complet diferit de cel al baietilor! La baieti apar mai multe cosuri si pubertatea dureaza mult mai mult. Din aceste creme/solutii impotriva cosurilor sunt doar pentru a ameliora afectiunea! Oriunde te-ai duce si orice ai face nu poti scapa de cosuri pana la varsta de 19 ani! Singura solutie este timpul.

| edrinaady a răspuns:

Mmm trebuie sa ta dai cu lamie dimineata seara la amiaza cariki cind ai tu timp crede-ma aveam aceiasi problema si nu glumesc chiar ajuta:*:*:*bafta!

| alinutza_2142 a răspuns:

Foloseste masti cu argila sau aloe vera preparate acasa

| Cursed SeaL explică:

Astea ajuta la. cosuri? masca de castr eu stiam ca isi pun femeile pentru un ten mai curat, si etc, chiar merg? o sa incerc sa vad. mai astept raspunsuri

| Cursed SeaL explică:

Blood o sa incerc poate merge, nu mananc shaorme, chipsuri etc dar cica astea ies cand te indragostesti si cand esti stresat, e adv?straight face