| tami a întrebat:

Fondul de ten dauneaza tenului? Am obraji rosii iar la caldura sau la frig devin si mai rosii de aceea obisnuiesc sa folosesc fond de ten, dar in ultimul timp mi-au aparut niste bubite sau cosuri. are legatura cu fondul de ten?

3 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Depinde ce fel de fon de ten. Sfatul meu ar fi sa iti iei unul mai scump dar mai bun.Si trebuie sa ti-l cumperi in functie de tipul tau de ten uscat/normal/gras/mixt.Nici eu nu am un ten uniform si de accea si eu folosesc fond de ten.Eu folosesc de la avon, oriflame si de la maybelline.Ai grija sa te demachezi seara si sa iti mai faci din cand in cand masti de fata cu argila, da-te cu ulei de arbore de ceai, este foarte bun.
Si ridurile apar odata cu inaintarea in varsta, daca stii sa ai grija de tenul tau!
byehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fondul de ten nu este bun, el poate cauza aparitia unor imperfectiuni, cum ar fi cosurile si poate duce, in timp, la aparitia ridurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca din cauza fondului de ten. schimbal ia-ti alt fon de ten daca inca iti mai apar ar trebuii sa renunti de el...cunosc o persoana care a folosit fond de ten chiar daca era alergica si ia aparut ffff multe cosuri si pielea a devenit zbarcita urata.