| donutcenter a întrebat:

Funda! :* cum pot sa fiu ca lexi reed din bobocii isteti? ( ma refer la tot

11 răspunsuri:
| Ioananmt a răspuns:

Tu ești tu, iar lexii e lexii așa că fii tu însă. Nu trebuie să copiezi pe nimeni, fii originală.

| Weyland a răspuns:

Poţi începe prin a-ţi găsi un model de viaţă mai bun.

Răspuns utilizator avertizat
| KiDaAnDrEeA a răspuns (pentru donutcenter):

Iti place personajul ei sau pe actrita insusi?

Răspuns utilizator avertizat
| Weyland a răspuns (pentru donutcenter):

Ok, hai să-ţi fac pe plac.

1. Dacă chiar vrei şi poţi, îţi poţi vopsi părul blond (dacă nu este deja). Părul blond te va ajuta să araţi ca Lexi. Asigură-te că ai acordul părinţilor înainte să faci treaba asta, ca să nu intri în bucluc.

2. Ondulează-ţi părul puţin. Încearcă să vezi dacă îl poţi ondula cu o placă de întins părul sau punându-l într-un coc dezordonat peste noapte. Asigură-te că îl perii doar puţin înainte să pleci la şcoală (sau unde te mai duci tu), altfel vei arăta ca şi cum abia te-ai trezit din pat.

3. Adoptă un stil foarte fetişcan. Lexi poartă doar haine de firmă, dar asta nu înseamnă că şi tu trebuie să faci la fel. Dacă nu îţi poţi permite haine scumpe de la Prada sau Louis Vuitton, încearcă magazine gen Forever 21, Aeropostale sau Delia's. Cumpără-ţi cizme înalte cu puţin toc, imprimeuri florale, rochii casual, blugi mulaţi, bluze largi şi fuste. Încearcă să eviţi articolele de genul cizmelor army sau tricouri cu elemente grafice "dure" sau "cool" (cranii şi dragoni).

4. Foloseşte machiaj natural şi uşor. Poţi folosi articole cum ar fi gloss de buze roz sau transparent, mascara de bună calitate şi un fard de pleoape de culoarea pielii cu puţin sclipici. Blush-ul este opţional, dar dacă îl foloseşti încearcă o culoare rozalie.

5. Felicitări, eşti aproape ca Lexi.

| KiDaAnDrEeA a răspuns (pentru donutcenter):

Iti place cu lexi e asa fitoasa, increzuta si manipulatoare? asa vrei sa ajungi si tu?

Răspuns utilizator avertizat
| LoveLebadaa a răspuns (pentru donutcenter):

Iti place si Tony din "Sony si steluta ei norocoasa", nu? Mie imi place dar nu stiu de ce. thinkinghee hee

Răspuns utilizator avertizat
| RememberMeBaby a răspuns:

Vopsestete blonda ( daca nu esti ) ia-ti haine numai de firma gasesteti o fata mai prostuta care sa faca tot ce zici tu fii rea cu ce-i mai mici ca tine fii sigura pe tine un pic narcisista si finuta app nu uita sa te machezi finut tine o oglinda mereu aproape si un luciu de buze