| stefanyparis a întrebat:

FUNDA**hei eu ma confrunt cu o problema cu cosurile,din pacate sad. puteti sa-mi recomandati vreun produs de la farmacie(sau din supermarketuri) pe care sa mi-l procur si care stiti ca sigur da rezultatele asteptate. vreau un ten mat, fara niciun cos.mentionez ca-mi ingrijesc tenul,ma demachiez, mi-l spal in fiecare seara dar se pare ca am nevoie de altceva entru a obtine tenul e care il aveam cu ceva luni in urma...etc

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să ceri sfatul dermatologului, deoarece produsele diferă în funcţie de ten şi alţi factori.

| Bondarel99 a răspuns:

Problema asta cu cosurile este o chestie absolut subiectiva...eu am folosit Zineryt si am scapat de ele(aveam pe toata fata si acum imi mai apar 2-3 in perioada aceea a lunii lucru care e normal), dar nu am cum sa stiu daca da rezultate si in cazul tau.Mai bine te duci la dermatolog sa-ti dea ceva pentru tenul tau.
Si never, never, never sa nu ti le storci pentru ca din cauza asta iti apar si mai multe.
Demachierea si curatarea tenului trebuie facuta dimineata si seara, mai ales dimineata pentru ca pe parcursul noptii piele ta secreta cel mai mult sebum si daca nu iti curati cum trebuie tenul dimineata sebumul acela blocheaza porii si duce la aparitia punctelor negre si a cosurilor.
Mai bine te duci acum la medic sa iti dea un tratament cum trebuie pentru ca mai tarziu o sa te trezesti cu semne pe fata de care nu mai poti scapa.Ti-o spun din experienta.

| InVisible99 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa mergi sa vorbesti cu un dermatolog si-ti va spune el/ea care e cauza problemei tale cu acneea.Plus ca produsele din supermarketuri sau cele gen avon nu sunt bune deloc, pe mine m-au ajutat produsele de la Roche-Posay, dar asta nu inseamna ca o sa te ajute si pe tine.

| Kasia a răspuns:

Iti recomand pastilele sotret insa trebuie sa citesti si sa respecti intocmai prospectul.sunt nemaipomenite acele pastile.:X

| FReAkAzO1d a răspuns:

Eu am folosit Zinerit(de la frmacie)e in jur de 30 lei un TUB care ajunge o luna.
Pe mine m-a ajutat

| Pitiica a răspuns:

Bioclin sau pure skin am auzit ca e bun, încerca-le:*

| Claudia52 a răspuns:

Eu folosesc produse de la clearskin de la avon.Eu am tenul fara cosuri, dar trebuie sa le folosesti cateva zile pentru a avea efect. Sper ca te-am ajutat.

| izaaa677 a răspuns:

Pai daca te dai cu fond de ten nu o mai face!