| Anila a întrebat:

Ma confrunt cu o problema specifica adolescentilor : cosurile. puteti sa imi recomandati un gel, sapun cu care sa ma spal?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Săpun cu sulf, un tonic antiseptic, dar și un control dermatologic.
Pa, pa.

| RandomGirl a răspuns:

Eu folosesc un gel de la Gerovital, e o sticla verde http://www.sanatatebio.eu/......00x500.jpg
Mi-a fost recomandat de o cosmeticiana, dupa ce mi-a facut un tratament facial.
Nu am mai avut cosuri, exceptand perioada menstruala in care imi apar, in rest am avut doar puncte negre care le storc regulat, chiar nu poti scapa de ele altfel.
Ma spal dimineata si seara cu gelul, iar dupa aplic o crema hidratanta cu aloe de la Herbagen, daca gasesti un gel din aloe vera 100% sau cu o concentratie mare de aloe vera iti recomand calduros sa ti-l cumperi pentru ca aloe vera ajuta pielea sa se vindece, face minuni impotriva urmelor de la cosuri(semnele lasate de ele).
Aceste produse fuctioneaza la mine, daca inca nu stii ce produse te ajuta pe tine te sfatuiesc sa incerci cat mai multe, dar sa te uiti la ingredientele de pe eticheta, daca gasesti unul fara sulfati (laureth sulfate sodium), parabeni si alte minuni(sa fie cat mai natural, poti intreba la farmacie eventual), ar fi mai bine.
Multa bafta! :)

| brusturel a răspuns:

Tamponeaza-le cu spirt. Se ard si se usuca.

| Bolovan_Claudiu_1997 a răspuns:

Ia de la farmacie SAPUN CU SULF costa vreo 8 Lei. Functioneaza 100%!

| boby5665 a răspuns:

Ti-as sugera uriage hyseac 100% importiva cosurilor.am incercat si eu si merge