| AlexandraHNY a întrebat:

FUNDA :*Heiii oameni buni! blondu prindee peste saten mediu?

ca asa zic unii

tin sa mentionez ca am fost vopsitaa brunetaa... m-am decapat.am iesit bonda,

si dupa am inceput sa ma vopsesc saten mai inchis dar nu negru negru...

acum mi s-a dus culoarea si vreau sa ajung la satenu deschis pe care l aveam

decii asadar si prin urmare:prinde un blond inchis peste saten mediu?

Răspuns Câştigător
| DiamondShine a răspuns:

Ca sa-ti prinda saten deschis de la culoarea ta actuala, cumpara vopsea cu 2 nuante mai deschisa decat cea care vrei sa-ti iasa.
adica cumpara un blond mai deschis, nu cel inchis care este aproape saten. uite aici o culoare care o recomand in cazul tau:
ia nuanta asta
http://www.google.ro/......tp?/imgres

ca sa-ti rezulte nuanta asta:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sa incerci sa nu fie blond luminos,ca astfel i-ti va iesii morcov in cap,sa bata incet spre blond inchis sau chiar gri(ca sa eviti reflexele aurii)
Atentie:culoarea rezultata poate diferi in functie de gradul de degradare al texturii parului si de tipul vopselei.Ti-as recomanda sa mergi la un salon sa ceri parerea, si apoi sa te apui singura sa il vopsesti, asta ca sa nu ai surprize.bine,nici cele de la salon nu-ti zic cine stie ce, dar intreaba la mai multe inainte sa faci acest pas.Succes!