| anonim_4396 a întrebat:

Funda. Sfaturi, trucuri, ca sa-mi creasca parul mai repede? ^^

Răspuns Câştigător
| Năpârlici a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun, la fel si vitaminele A si E, dar sa nu uitam si de uleiul de masline. Poti sa le combii intr.o masca cu galbenus de ou (gasesti cate vrei cu un search pe google). Parul il poti impleti pentru a evita tocirea varfurilor atat de repede, dar se simte si bine. Inainte de toate astea verifica.ti varfurile la o lumina naturala cat de despicate sunt si mergi sa iti iei maxim 2 cm din ele pentru a creste si mai usor. Sincer sunt o persoana superstitioasa si eu una nu ma tund sau imi tai unghiile cand e luna in scadere ci doar atunci cand e in crestere. Asta nu trebuie sa o iei in considerare era doar o mica paranteza despre ceea ce fac eu. In rest ai grija de el la pieptanare pentru a nu il rupe si tunde.te odata la 2-3 luni depinde cand ai nevoie chiar daca vrei sa il lasi lung. Nu e mai frumos un par lung sanatos decat unul lung si ars? happy Bafta la crestere!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 6111992 a răspuns:

Buna dati cu ulei de ricin la varfuri si la radacini pe parul murdar si uscat si lasa-l sa actioneze 30-50 min poti repeta procedura cand vrei (dar o data-de doua ori pe saptamana este de ajuns)dupa clatesti cu apa din abundenta si sampon.