| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Stie cineva o solutie care sa-ti faca parul drept?

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Exista sampoane de indreptare a parului, au cei de la gliss asia straight, este o gama intreaga de sampon balsam, masca si un tratament care se aplica pe parul ud, uite aici o poza sa vezi cum arata, si cred ca gasesti cam in toate hipermarket-urile.

http://www.google.ro/......tp?/imgres

| ynna93 a răspuns:

Solutie? Placade par ce altceva? Daca vrei sa reziste cat mai mult este un ser de indreptat de la kalos, dar trebuie sa dai doar un picut cu el pe par.

| Ded a răspuns (pentru ynna93):

Cum se numeste? cam ce pret e? si cam cat rezista?

| ynna93 a răspuns (pentru Ded):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres

e cel din mijloc si e pana in 20 de lei.

| Ded a răspuns:

Vreau alte solutii, fara placa!

| Denyyy_1318 a răspuns:

Poi poti sa ti-l intrepti cu placa dar inainte sa dai cu un sprey sau ceva de potectie sa nu ti-l arda big grin succes! happy

| lumy4u a răspuns:

Da exista,eu am folosit,parul ramane drept mai mult de un an,depinde cat de repede creste, numai atunci cand parul va creste mult la radacina se va vedea diferenta, dar parul ramane drept un an, cand te speli pe cap, cand e uscat este super drept

| lumy4u a răspuns (pentru lumy4u):

Poti folosi asa ceva numai daca esti vopsita negru sau nu te-ai decolorat niciodata, sau macar sa fii trecut cativa ani de la ultima decolorare, pentru ca solutia aplicata pe parul decolorat arde parul la propiu.procedura se face la salon.iti aplica solutia in par, dupa 40 de min iti spala parul,il usuca,il indreapta cu placa, dupa care se aplica o a doua solutie, un neutralizator care face prima solutie sa dureze, dupa 20, 25 de minute te spala,usuca,si indreapta cu placa din nou,parul va ramane garanta drept, un an de zile nu vei mai folosi placa, chiar daca iti ondulezi parul cu ondulator, sau il coafezi, dupa ce te speli parul ramane drept

| lumy4u a răspuns (pentru lumy4u):

Costa in jur de 200 -300 lei

| Ded a răspuns (pentru lumy4u):

Eu sunt vopsita roscat-blond, asta s-a intamplat acu cateva luni.

| Veromon a răspuns:

Placa sau 220v happy

| ynna93 a răspuns (pentru Veromon):

La 220v nu prea cred ca se indreapta.

| 니코 a răspuns:

Placa

| KompliKat a răspuns:

Nu exista mama mea este hair-stylist si nu esista decat in salon cu o solutie care iti poate arde parul ca permanentul poti sa te dai cu placa