| monicutza_3695 a întrebat:

Fundita! Buna. le rog doar pe fete sa ma ajute in aceasta problema.stiu ca e cam jenant dar ma rog. mi-am luat un epilator nou si as vrea sa ma epilez.stiti voi acolo jos straight face. dar mi-e teama, daca o sa ma doara... ce sa folosesc ca sa nu ma doara tare? as folosii doar crema depilatoare dar parul este gros si des straight face...nu,nu vreau sa ma duc la salon.

Răspuns Câştigător
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Deci sa nu folosesti sub nici o forma nici big-ul!, nici epilatorul pentru ca zona inghinara este foarte sensibila si te vei irita foarte tare. Cea mai buna metoda este cea cu crema si de asemenea cea mai sigura pentru ca nici nu te doare. daca nu se indeparteaza tot parul din prima, poti sa o folosesti de 2 ori, sau poti sa iti tunzi suvitele mai lungi si groase de par cu o foarfecutalaughingstiu ca suna ridicol, dar va vi mai usor atunci cand aplici crema si nu va fi nevoie sa folosesti de 2 ori.

funda?:X

11 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Lama big mai bine sincer

| Bojthe a răspuns:

Eu ma fac cu epilatorul da este dureros

| chupachups1234 a răspuns:

Daca e gros si des, crede-ma, nu vrei sa incerci epilatoru. Ia numai cateva fire cu penseta si o sa vezi ce zic. laughing

| traficanta a răspuns:

Da ce-i de ras frate? doamne n-am vazut oameni asa prosti sa mor

| stiiix a răspuns:

Ohh, nu ti-as recomanda deloc sa folosesti epilatorul in zona aceea, fiind una extrem de sensibila si nici ceara pentru ca ea se foloseste numai in conditii optime si de catre persoane autorizate.
Eu zic sa-ti calci pe inima si sa te duci la un salon. tongue

| LeMotán a răspuns:

Stiu ca ai spus doar pentru fete, dar am vazut recent un articol foarte bun si m-am gandit sa ti-l recomand.
http://www.csid.ro/beauty/epilare-inghinala-fara-iritatii-3274564/
:D Sper ca iti va fi de ajutor.

| andreetgv a răspuns:

Foloseste big

| BabyA a răspuns:

Bai nu mai luati fata la misto pai uite draga mea daca vrei sa numai ai par acolo de loc (pentru un timp) nu ti-as recomanda epilatorul poate sa sangereze sunt niste benzi speciale pentru asa ceva doar trebuie sa te duci la un magazin de beuty si sa zici iti va da sau mai este una tai cu foarfeca pana crezi tu ca e de ajuns(bine nu tot parul )

| kairy65 a răspuns:

Stiu ca deja ai dat fundita, dar vroiam sa adaug : nu ii asculta pe cei care au zis sa folosesti foarfeca ...sa nu faci aceasta greseala NICIODATA! M-ai auzit? Daca folosesti foarfeca e acelasi lucru ca si cum ai folosi bigul...o sa creasca fff des si mult mai repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te faci cu epilatoru acolo... jos. ci cu lama. cumpara`ti un gillete si ai rezolvat problemawinking

| Briliant_9707 a răspuns:

Aoooleeuuu nu mai pot de ras rolling on the floor))))))