| anonim637 a întrebat:

Buna TPU.
(asta e o intrebare pentru fete/femei).

Vreau sa folosesc o crema depilatoare (de la Farmec) pentru brate si picioare.
In cat timp imi creste parul inapoi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Creste destul de repede man, eu ți.as sugera sa te epilezi cu ceara sau pasta de zahăr pentru ca parul va creste mai greu și firul se va subția cu timpul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu i de treaba aia se duce greu naspa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Eu am folosit o vreme crema depilatoare de la Farmec, dar și alte creme depilatoare - maxim 2 săptămâni, de aceea recomand ceara pentru epilat, benzi sau aparat pentru epilat dar cu siguranță nu creme sau bigul! Firul de păr se îngroașă și crește mult mai rapid!
Există și benzi cu ceară de la Farmec
https://www.google.com/......ps?/search
sau poți să-ți iei benzi simple și să-ți prepari ceara acasă, astfel :
https://youtu.be/C-DfPxjkZzQ
sau poți să-ți cumperi ceara.

| Jessica1235 a răspuns:

Am încercat și eu și nu e profitabil. Chiar dacă stai 10-15 minute cât scrie pe cremă totuși încă mai rămân destul de multe fire pe care oricum trebuie sa le iei cu lama. Creste puțin mai greu decât dacă te faci cu lama, dar nu e diferență mare. Mai bine epileazate cu aparatul, crește mai greu.